Dzielnicowi w trosce o bezpieczeństwo najbardziej potrzebujących

piątek, 08 luty 2019 16:07 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Średzcy dzielnicowi w ramach akcji „Zima 2018/2019” sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne i potrzebujące, aby w razie konieczności udzielić im niezbędnej pomocy.

Niskie temperatury, szczególnie w porze nocnej mogą narażać osoby przebywające na dworcach, klatkach schodowych, w pustostanach, czy na terenie ogródków działkowych na niebezpieczeństwo wychłodzenia. Funkcjonariusze zwracają również uwagę na osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu, a przebywające na wolnym powietrzu.

Policjanci realizując działania pomocowe współpracują z funkcjonariuszami Straży Miejskiej oraz pracownikami gminnych ośrodków pomocy społecznej, z którymi prowadzą kontrole wytypowanych miejsc. Korzystają także z informacji przekazywanych przez mieszkańców.

Należy pamiętać, że narzędziem, które umożliwia mieszkańcom zgłaszanie różnego rodzaju problemów, w tym również zagrożenia bezdomnością, jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Warunki atmosferyczne towarzyszące zimie mogą być powodem poważnych wychłodzeń organizmu lub nawet zamarznięć, dlatego policjanci oferują każdorazowo pomoc potrzebującym.

Nikt tak jak dzielnicowy nie zna lepiej społeczności lokalnej. Dlatego w dużej mierze to właśnie ci policjanci, realizując założenia programu „Dzielnicowy bliżej nas”, współpracują ze społeczeństwem, dzięki czemu zdobywają przydatne informacje o osobach samotnych, narażonych na wychłodzenia organizmu i zamarznięcia. Mając rozpoznanie w terenie, dzielnicowi docierają do miejsc zagrożonych i podejmują  stosowne działania.

Niejednokrotnie się zdarza, że bezdomni nie mają możliwości powiadomić nikogo o swoich problemach. Policjanci doglądają te miejsca, gdzie mogą szukać schronienia i nocować bezdomni, każdorazowo oferując pomoc. Zdarza się, że napotkane osoby twierdzą, iż nie potrzebują pomocy mundurowych.

Należy jednak pamiętać, że nasza reakcja, czy telefon w nagłych przypadkach lub właśnie zaznaczenie informacji na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, może uratować komuś życie!

Marta Stefanowska

zima bezdomni2

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację