Dziś wzmożone kontrole na drogach

środa, 12 wrzesień 2018 10:19 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dzisiaj na drogach powiatu średzkiego policja prowadzi wzmożone działania kontrolne pn. „Prędkość”, ukierunkowane na osoby łamiące w tym zakresie przepisy.

Każdego dnia przyczyną wypadków, do których dochodzi na drogach, jest m. in. brawura połączona z niedostosowaniem przez kierujących prędkości do warunków panujących na drodze i obowiązujących przepisów. Pomimo wielu apeli policjantów nadal znajdują się osoby, które swoją nieodpowiedzialnością stwarzają duże zagrożenie dla siebie i innych użytkowników ruchu.

Dlatego też średzcy policjanci, jak również funkcjonariusze z Dolnego Śląska, oprócz bieżących działań na drogach, kolejny raz przeprowadzą wzmożone kontrole, mające na celu sprawdzenie przestrzegania przez kierujących określonych limitów prędkości w miejscach, w których najczęściej dochodzi do łamania przepisów.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących funkcjonariusze po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą, bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka.

Warto również podkreślić fakt, że nie zawsze konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą ich sprawcy, ale w wielu przypadkach przez ich lekkomyślność, koszty ponoszą inni uczestnicy ruchu drogowego.

Dzisiaj policjanci będą dyscyplinować kierowców, którzy jadąc z nadmierną prędkością mogą doprowadzić do późniejszej tragedii. Działania potrwają do późnych godzin wieczornych, a tego typu akcje będą kontynuowane w przyszłości.

(ms) fot. policja

Komentarze  

Permalink 0 Damian
Kontrole nic nie dadzą jeśli nie zmieni się podejście samych kierujących do ograniczeń prędkości. To nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków. Wzmożone kontrole i wysokie mandaty może ostudzą zapedy kierowców.
2018-09-12 22:21 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 Werner
Jak mam być szczery to mam nadzieję że wlepią mandatów ile wlezie! Widzą ograniczenia a grzeją jak nawiedzeni. A jak już zostaną złapani to zazwyczaj głupie tłumaczenia.
2018-09-12 20:42 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +1 Mieszkaniec Bukówka
Czy coś wiadomo o tym czerwonym pegociku z pomalowanymi oponami buhaha czy został złapany coś go nie widać może tatuś zabronił
2018-09-12 15:32 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 Pawel
Cytuję Mieszkaniec Bukówka:
Czy coś wiadomo o tym czerwonym pegociku z pomalowanymi oponami buhaha czy został złapany coś go nie widać może tatuś zabronił

Te śmieszne autko można spotkać wieczorem za domem handlowym z tylu na parkingu także polowanie trwa
2018-09-12 22:03 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 Dario
A o co chodzi z tym czerwonym peugeotem? Jakiś miejscowy wojownik szos? :lol: Czy coś nabroił a nikt nie kwapi się żeby go ukarać?
2018-09-12 22:55 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 L.P
Cytuję Dario:
A o co chodzi z tym czerwonym peugeotem? Jakiś miejscowy wojownik szos? :lol: Czy coś nabroił a nikt nie kwapi się żeby go ukarać?[/qu[quote name="Dario"]A o co chodzi z tym czerwonym peugeotem? Jakiś miejscowy wojownik szos? :lol: Czy coś nabroił a nikt nie kwapi się żeby go ukarać?

Kierowce tego pudelka można spotkać wieczorem na trasie Sroda Sl Ciechów Cesarzowice a pochodzi z Bukówka mistrz prostej i prawko z chipsów
2018-09-13 14:27 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +1 Grzesiek
Kontrolować cały czas się powinno naszych mistrzów kierownicy bez wyobraźni! Ciągle wypadki bo jeżdżą jak szaleni i potem mamy efekty. Powinny być wysokie mandaty i może wtedy by coś dotarło!
2018-09-12 15:23 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +1 Waldek
Kontrolować ile wlezie! Notoryczne przekraczanie prędkości i jazda na zderzaku to norma w naszym kraju. Kontrole powinny być na każdym kroku.
2018-09-12 15:09 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież