Eko plac zabaw w Świętem

czwartek, 08 listopad 2018 11:49 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Po raz kolejny zmodernizowano miejsce, gdzie można spędzić czas wspólnie z dziećmi. 19 października br. miało miejsce uroczyste otwarcie placu zabaw w miejscowości Święte.

Inwestycja stała się faktem przy udziale środków zewnętrznych pozyskanych przez Gminę. Dostawiono nowe drewniane elementy, w tym dwie tablice edukacyjne, z których jedna zaznajamia nas z rodzajami drzew, natomiast druga przedstawia wzory śladów zwierząt leśnych. Powstała także tablica dydaktyczna, która informuje o florze i faunie Krainy Łęgów Odrzańskich.

W skład całego przedsięwzięcia wchodzi m.in. zagospodarowanie części pobliskiej działki, demontaż niektórych istniejących urządzeń, odrestaurowanie zachowanych pozostałości, dostarczenie i montaż nowych elementów zabawowych tj. zestaw „Fabryka piasku” ze zjeżdżalnią, bujaki, mini ścianka wspinaczkowa, pieńki drzew służące do siedzenia oraz wspomniane już tablice edukacyjne. Wykonano również nawierzchnię żwirową i piaskową, ogrodzenie i utwardzono powierzchnię terenu.

Dowodem na „eko podejście” do inwestycji był fakt, iż drzewa zlokalizowane w pobliżu prowadzenia prac były pod szczególną ochroną.

(um) fot. ug

placświętem s 400x300

Ostatnio zmieniany czwartek, 08 listopad 2018 11:51

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież