Farsa, a nie konkurs…

piątek, 20 lipiec 2018 15:25
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dzisiaj tj. 20 lipca 2018 roku odbyło się trzecie posiedzenie komisji konkursowej dotyczące wyłonienia kierownika SP ZOZ Malczyce.

Na wcześniejszych spotkaniach, komisja przyjęła regulamin oraz dokonała otwarcia i oceny dokumentów aplikacyjnych. Dzisiejsze posiedzenie miało być końcowym etapem rekrutacji polegającym na rozmowach z kandydatami.

W skład komisji konkursowej SP ZOZ wchodzą : Jadwiga Forenc – przewodnicząca oraz członkowie Piotr Frankowski, Jolanta Klimkiewicz, Krzysztof Gerc, Marcin Popiuk, Agnieszka Bacińska oraz Anna Świercz.

Przypomnę, że nasz ośrodek pozostaje bez kierownictwa od kwietnia 2018 roku, po zwolnieniu
w kontrowersyjnych okolicznościach obecnej kierownik pani Moniki Lejczak i jej zastępcy pana Krzysztofa Gerca. Decyzja była podyktowana m.in. odmową wypełniania obowiązków służbowych,  co w konsekwencji spotkało się ze złożeniem przez moją osobę wniosku na prokuraturę  oraz wszczęcie postępowania w sprawie działania na szkodę ośrodka przez byłe kierownictwo.

Jak wcześniej już sygnalizowałem, sam fakt zgłoszenia przez przewodniczącą Klubu Razem Dla Gminy Malczyce  panią Leokadię Gancarz do komisji konkursowej pana Krzysztofa Gerca wskazuje na  intencje niekoniecznie służące interesom i dobru pacjentów SPZOZ. Dodatkowo brak uczestnictwa pana Krzysztofa Gerca na dzisiejszym posiedzeniu, którego nieobecność wytłumaczyła pani przewodnicząca komisji Jadwiga Forenc, przekazując, że doktor poczuł się urażony po sytuacji jaka miała miejsce na wcześniejszym posiedzeniu, na którym oceniano dokumenty aplikacyjne kandydatów. Mecenas, która również w nim uczestniczyła, zapytała pana Krzysztofa Gerca podczas swobodnej rozmowy przed wszczęciem obrad, czy przybył na posiedzenie komisji taksówką, pytanie kierowała ze względu na krążące plotki o odebraniu panu Gercowi prawa jazdy.

Tłumaczenie nieobecnego członka komisji w taki sposób przez samą przewodniczącą, która przyjęła tego rodzaju tłumaczenia oraz podejście do sprawy, stawia zarówno pana Krzysztofa Gerca jak i panią Jadwigę Forenc w wątpliwym świetle.

Od kwietnia, przeprowadzając wiele dyskusji i wyjaśnień mieliśmy dotrzeć do końcowego etapu rekrutacji, która dzisiaj nie odbyła się w pełnym składzie komisji. Zaskoczeniem dla większej części członków obecnych w posiedzeniu była też decyzja i oświadczenie pani przewodniczącej komisji Jadwigi Forenc, iż jako wójt gminy Malczyce nie mogę brać udziału w  tych obradach, bo zachodzi, tu cytat pani przewodniczącej: „interes prawny lub faktyczny” wskazujący na brak bezstronności mojej oceny względem kandydatów. Szokujące było, iż pani przewodnicząca Jadwiga Forenc powoływała się na okoliczności znane jej już na poprzednim posiedzeniu komisji jako na zupełną nowość, a także, że wcześniej nie reagowała na wszystkie argumenty proceduralne, które także już przedyskutowaliśmy na poprzednich spotkaniach.

Zgodnie z regulaminem jaki zatwierdziła wcześniej komisja i wystawioną opinią radcy prawnego, nie zachodzą żadne wskazane procedurą okoliczności, stawiające wójta gminy w sytuacji przymusowej lub w innej zależności,  które wymuszałaby na mnie określone decyzje i przez to nie pozwalające mi na zasiadanie w komisji. Skoro wójt gminy nie może w niej zasiadać to co robi w tej komisji pan Krzysztof Gerc, z którym Gmina Malczyce ma spór i który jest także świadkiem w sprawie sądowej przeciwko nam. Po drugie – przewodniczący komisji konkursowej nie ma uprawnień do podważania prawomocnych Uchwał Rady Gminy. Niestety merytoryczne argumenty nie docierało do przewodniczącej komisji pani Jadwigi Forenc, która ostentacyjnie powstała razem z innym członkiem komisji panią Jolantą Klimkiewicz opuszczając salę, w której miały odbyć się  przesłuchania kandydatów.

Dla wójta gminy Malczyce, osoby odpowiedzialnej za los mieszkańców i pacjentów naszej gminy sprawą priorytetową było powołanie po i tak  burzliwych perypetiach kierownika przychodni. To zachowanie oceniam jako wysoce nieodpowiedzialne, niekonstruktywne i niczemu nie służące. W ten sposób chciano sparaliżować proces wyłonienia kierownika i pozostawić  powtórnie na miesiące naszą placówkę bez odpowiedniego zarządzania, co w konsekwencji może doprowadzić do tragicznych w skutkach efektów.

Wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski

Ostatnio zmieniany piątek, 20 lipiec 2018 15:33

Komentarze  

Permalink +4 pacjent
za przeroszeniem mam gdzieś panią radną i wszystkich włodarzy- chce dobrej służby zdrowia i oczekuje ze tak będzie . dziękuje
2018-07-22 13:26 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +2 fafa
po co te przepychanki ludzie , tylko się ośmieszacie a my wyborcy się przyglądamy
2018-07-21 16:15 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +1 panie wojcie
panie wójcie, kto wyraził zgodę na kolejny artykul napisany rzecz jasna przez Pana jako atak na osoby, które się panu sprzeciwily, i dlaczego po raz kolejny w ten sposob zalatwia pan sprawę? kiedy cos jest nie po pana mysli, oraz swiadczyc by moglo o pana interesach niecnych - atakuje pan inne osoby - i odwraca kota ogonem? ludzie maja oczy, niech pan nie robi z innych baranow.
2018-07-20 21:52 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +2 nfz..fz..
kiedy to się skończy przecież temat nudny sie staje od miesiecy wałkowany
2018-07-20 21:45 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +7 mieszkaniec
Panie Wójcie proszę zrobić już z tym wszystkim porządek. My mieszkańcy i pacjencji SPZOZ Malczyce domagamy się, aby Wójt Gminy Malczyce wybrał kierownika i zapewnił bezpieczenstwo placowki oraz jej stabilizacje.
2018-07-20 18:01 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +4 Pin
A kto zapłacił za ten nędzny artykuł? Nie ma zgody na płacenie za kampanie wójta pieniędzmi mieszkańców!
2018-07-20 17:29 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +15 Julek
a kiedyś te przepychanki się zakończą w końcu czy już polityka całkiem miesza w głowach przed wyborami
2018-07-20 17:22 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -1 Pigułka
Farsa, a nie wójt!
2018-07-20 16:37 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież