Festiwal w Mieście Skarbów już w niedzielę!

czwartek, 19 lipiec 2018 20:52
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dużo różnorodnej muzyki i atrakcji - także dla najmłodszych, towarzyszyć będzie VII już edycji Festiwalu Kultury Ludowej, który odbędzie się w miejskim parku w Środzie Śląskiej 22 lipca.

- W najbliższej edycji wezmą udział zespoły ludowe z terenu województwa dolnośląskiego oraz zespoły lubujące się w tego rodzaju muzyce zza granicy. Festiwal organizujemy z myślą popularyzacji kultury, a także promocji zespołów ludowych. Jest on także świetną okazją do wymiany doświadczeń oraz nawiązania nowych kontaktów międzyludzkich pomiędzy zespołami. Pokazuje bogate walory tradycji ludowej i wpisuje się w piękną kartę tradycji folkloru, integruje społeczeństwo lokalne i ukazuje, że tradycyjne piosenki ludowe są ciągle pielęgnowane. Na terenie imprezy pojawi się również strefa atrakcji dla dzieci z wieloma nowościami, których jeszcze nie było! A o nasze podniebienia zadbają Koła Gospodyń z terenu gminy Środa Śląska, których smakołyki będzie można nabyć przy stoiskach - zaprasza Dom Kultury w Środzie Śląskiej.

Wykonawców będzie sporo, a to niektórzy z nich:

 

Aksak Balkan Trio - muzyka ze słonecznej Grecji, Bułgarii i Rumunii

 

 

 Marvinca - ze Szwajcarii

 

 

 Krzikopa - folkowa podróż w czasie i przestrzeni

 

 

 

Ostatnio zmieniany piątek, 20 lipiec 2018 12:46

Komentarze  

Permalink +4 mm
a czemu nie na kajakach ? tam było całkiem fajnie po co to zmieniac
2018-07-19 21:08 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 DOSYĆ brzędolenia
Cytuję mm:
a czemu nie na kajakach ? tam było całkiem fajnie po co to zmieniacPo to że mamy dość wycia prawie co tydzień na kajakach - to jakieś Niebane DJ e - to wyją u Aliantów, to Festiwal NO JP ileż można? Nie za dużo tego festiwalowania sie w ŚŚ? Może byśta światła w końcu doprowadzili do końca na skrzyżowaniu na Ciechów - dzwon za dzwonem nie ma tygodnia. A już mieli zakładać niby i cooo?I niiiic !!! Aż kolejnego trupa do worka włożą to może wtedy.
2018-07-20 14:32 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież