Festyn i imieniny parafii w Wilkszynie

poniedziałek, 06 sierpień 2018 16:22 Dział: Miękinia
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Na tej imprezie było wszystko, co mogło wynagrodzić trud organizacyjny - wspaniała słoneczna pogoda i duża frekwencja.

Tegoroczne Wawrzynki zorganizowane 5 sierpnia w Wilkszynie rozpoczęły się w samo południe mszą św. odpustową ku czci św. Wawrzyńca.

Później wszyscy udali się na plac przy plebanii, gdzie uroczyście otworzono festyn parafialny zorganizowany przez wójta gminy Miękinia, proboszcza parafii wraz z Akcją Katolicką i Radą Parafialną parafii pw. św. Wawrzyńca w Wilkszynie. 

Na uczestników czekało sporo atrakcji. Panie animatorki przygotowały dla najmłodszych wiele pomysłowych zabaw. Były ogromne bańki mydlane, możliwość zabawy "w wędkarzy". Odbył się także konkurs plastyczny pt. "Moje wakacje" oraz gry i zabawy grupowe. 

Dla fanów sportu przygotowano rozgrywki piłki nożnej, a na boisku do siatkówki rozgrywane były mecze o Puchar Wójta Gminy Miękinia. 

Dzieci figlowały na dmuchanych zamkach, które dzięki swojej różnorodności pozwoliły na zabawy także najmłodszym. Nieco bardziej odważni mieli okazję zobaczyć Wilkszyn z góry, dzięki trampolinie, na której jedni raczej spokojnie unosili się nad ziemią, a inni fikali koziołki w każdy możliwy sposób. Z kolei dla miłośników sportów wyczynowych Ochotnicza Straż Pożarna rozstawiła ściankę wspinaczkową.

Po wysiłku, każdy miał okazję na regenerację. Na smakoszy czekały pyszności z grilla oraz swojskie frykasy. Łasuchy zajadały się ciastami. Najmłodsi ustawiali się do kolejki po popcorn i watę cukrową. Oczywiście budka z lodami też nie mogła narzekać na brak klientów. 

Sporym zainteresowaniem cieszyła się także loteria fantowa oraz fotobudka. Miłośnicy fotografii mieli okazję poddać się sesji zdjęciowej w nietypowych strojach. 

Na scenie pojawiły się zespoły ludowe, które wprowadziły biesiadny klimat imprezy, zachęcając do "polskiej biesiady", w ramach której odbył się Konkurs Wiedzy o Ojczyźnie pn. "100-lecie niepodległości". 

Po rozdaniu atrakcyjnych nagród konkursowych, odbyła się wieczorna zabawa taneczna. 

(kb) fot. kb

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 06 sierpień 2018 16:54

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież