Figura św. Jana Nepomucena do renowacji

piątek, 13 lipiec 2018 09:55
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

11 lipca burmistrz Adama Ruciński podpisał umowę z Pracownią Konserwatorską Restoart Piotr Wanat z Wrocławia na renowację figury św. Jana Nepomucena przy wieży kościoła św. Andrzeja Apostoła w Środzie Śląskiej.

 

Na ten cel gmina Środa Śląska pozyskała środki UE w kwocie ponad 72 tys. zł.

O renowację figury gmina Środa Śląska zabiegała od wielu lat. Zabiegało też o nią Towarzystwo Miłośników Ziemi Średzkiej, którego prezes Grzegorz Borowski był również obecny w trakcie podpisania umowy. W końcu po prawie 10 latach starań udało się, dzięki pozyskaniu środków unijnych w ramach PROW przyznanych przez LGD Kraina Łęgów Odrzańskich.

Prace konserwatorskie obejmą renowację i konserwację zabytkowej figury św. Jana Nepomucena oraz przy elementach kamiennych postumentu i stopni kamiennych pomnika. Przeprowadzone zostaną również prace konserwatorskie przy murze dzwonnicy.

Wartość kontraktu na renowację średzkiej figury to 114.759 zł. Termin zakończenia zadania ustalono do 30 października br.

Figura św. Jana, to ważny punkt turystyczny na mapie regionu Krainy Łęgów Odrzańskich. Odnowiony Św. Jan Nepomucen ucieszy nie tylko mieszkańców, ale też turystów i wszystkich miłośników rewitalizacji rynku w Środzie Śląskiej.

(um) fot. wk

nepomucen

 

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 16 lipiec 2018 23:17

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież