Artykuły wg. daty publikacji (kalendarz).

« Styczeń 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Gmina Miękinia liderem w powiecie

czwartek, 18 październik 2018 15:14 Dział: Miękinia
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Według prognoz Ministerstwa Finansów w 2019 r. do budżetu gminy Miękinia z tytułu podatku od osób fizycznych wpłynie rekordowa kwota 22 722 302 zł.

Tym samym gmina Miękinia zajmuje pierwsze miejsce wśród gmin powiatu średzkiego, zostawiając w tyle nawet o wiele większą pod względem liczby mieszkańców gminę Środa Śląska.

To efekt dynamiki rozwoju gminy Miękinia na przestrzeni kilku lat i konsekwentnie realizowanej strategii władz Gminy polegającej na inwestycjach w infrastrukturę drogową, poprawę dostępności komunikacyjnej w regionie oraz bazę sportowo-edukacyjną. Dzięki temu w ciągu zaledwie kilku lat gmina Miękinia stała się atrakcyjnym miejscem do zamieszkania, a liczba mieszkańców wzrosła o ponad 10%. Świadczy o tym stale rosnąca liczba osiedli mieszkaniowych m.in. w Wilkszynie, Brzezinie, Brzezince Średzkiej i Lutyni. Na gminę Miękinia przypada również największa liczba wydanych przez Starostwo Powiatowe pozwoleń na budowę.

Biorąc pod uwagę wszystkie 5 gmin powiatu średzkiego planowane na 2019 r. dochody z tytułu podatku od osób fizycznych wyniosą łącznie 57 341 654 zł, z czego aż 76% generują gminy Miękinia i Środa Śląska.

Gmina Miękinia / zdjęcie nagłówkowe Zbigniew Pilch

Proponowane artykuły:

Komentarze  

Permalink +2 cc
a szpitala jak nie ma tak nie ma
2018-10-19 12:07 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +1 Rodowity mieszkaniec
Wójt nie ma być ładny, opowiadać bajki i ładnie się uśmiechać do wszystkich niedowartościowanych, musi mieć jaja i gminę rozwijać, a tego naszemu odmówić nie można, wady ma też na pewno jak wszyscy ale to marudzenie szczególnie tych, którzy się do nas przeprowadzili z miasta jest strasznie irytujące, wiecznie coś nie pasuje, są drogi źle, buduje strefy ekonomiczne żeby była kasa na inwestycje źle, latarni nie ma źle, są źle, niebo niebieskie źle, powietrze przeźroczyste źle, ludzie!!!!!!!!! Jeżeli Wam tak u nas źle, to nikt nie zmusza do mieszkania tutaj, wolny kraj
2018-10-19 06:55 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +7 racjonalny
burmistrz chwali się rankingami, które opierają się na projektach budżetów i kreatywnej księgowości. to naprawdę wstyd że gmina wiejska z mniejszą liczbą mieszkańców wyprzedziła Środę Śląską. to jest fakt a nie wydmuszka
2018-10-18 22:11 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -2 Księgow
Z takim budżetem gminy powinno być najmniej 5-6 żłobków na jej terenie a nie dwa i to bez szansy by dziecko się dostalo.
Brak basenu , komunikacji czy ścieżek rowerowych zbudowanych przez gminę...
Wstyd! Na pytanie kiedyś o autobusy uslyszałem od po wiedz rowery sobie kupcie... Hańba w biały dzień... Gmina nie chce dokładać do szpitala w srodzie, coś się stanie racz że sam, w brzegu gobia w Wołowie też.
2018-10-18 15:31 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +3 marta
ludzie wiecznie wam malo milion złobkow milion sciezek rowerowych basen??? a po co jak sa dwa w odległosci 10 km , wszyscy widza jak gmina sie rozwija , nic nie jest za darmo ale przeciez i tak bedzie wiecznie mało...
2018-10-18 20:50 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +3 marta
i jeszcze jedno..do jakiego szpitala ??? bo nie ma zadnego ,,oj ktos to pisal zeby tylko umniejszyc zasługi rady gminy i wójta ...
2018-10-18 20:51 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -2 Andrzej
Nie brońcie już tak obecnego wójta, niech wyjdzie do ludzi a nie fotkę jak w miękini na meczu z nami zrobił i pojechał, nawet na meczu nie został, nie zdajecie sobie sprrawy jak my się poczuliśmy wykorzystani. Niech zacznie lepiej traktować urzędników a nie biała kartka itp.
2018-10-19 06:42 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +4 Jano
Cytuję Andrzej:
Nie brońcie już tak obecnego wójta, niech wyjdzie do ludzi a nie fotkę jak w miękini na meczu z nami zrobił i pojechał, nawet na meczu nie został, nie zdajecie sobie sprrawy jak my się poczuliśmy wykorzystani. Niech zacznie lepiej traktować urzędników a nie biała kartka itp.


Wole żeby do ludzi wyszedł przez inwestycje(jak to robi do tej pory), niż ma pogadać o pierdołach, uśmiechnąć a my mamy dziadować jako mieszkańcy w gminie Miękinia. Jak nie chciałeś mieć zdjęcia to trzeba było nie godzić się na to, każdy ma wybór.
2018-10-19 20:19 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież