Gmina Miękinia przypomina - las to nie śmietnik!

środa, 11 wrzesień 2019 12:51 Dział: Miękinia
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wciąż zadziwia fakt, że są jeszcze tacy wśród nas, którzy z lasu robią sobie śmietnik. Dziwne tym bardziej, że robią to również ci, którzy za odbiór śmieci regularnie płacą.

 Na próżno szukać w tym logiki. Warto więc przypomnieć, że tego typu praktyki podlegają karze grzywny w wysokości do 5 000 zł. Może zatem do naszej zbiorowej wyobraźni przemówi chociaż oberwanie „po kieszeni”, skoro wpajane nam od czasów szkolnych dbanie o las nie wystarcza.

Przypominamy zatem wszystkim mieszkańcom. Zgodnie z art. 162 Kodeksu Wykroczeń Kto w lasach zanieczyszcza glebę lub wodę albo wyrzuca do lasu kamienie, śmieci, złom, padlinę lub inne nieczystości, albo w inny sposób zaśmieca las, podlega karze grzywny albo karze nagany. Jeżeli czyn sprawcy polega na zakopywaniu, zatapianiu, odprowadzaniu do gruntu w lasach lub w inny sposób składowaniu w lesie odpadów, sprawca podlega karze aresztu albo grzywny.

Od lipca na terenie gminy Miękinia działa Straż Gminna, która tylko w ciągu ostatnich 2 miesięcy odnotowała już kilka przypadków wywożenia śmieci do lasu i nałożyła mandaty w wysokości po 500 zł.

 Gmina Miękinia

Proponowane artykuły:

Komentarze (4)

This comment was minimized by the moderator on the site

Lasy to jedna sprawa... Druga to przydrożne rowy...Np. przy drodze z Wróblowic do Lutyni ktoś ciągle wyrzuca a to budowlankę a to stare opony...500 zł ?...To śmiech !

This comment was minimized by the moderator on the site

Ludzi zaśmiecających las powinno się karać a najlepiej nakazać im sprzątnąć swoje śmieci i pozostałe w najbliższej okolicy.

This comment was minimized by the moderator on the site

Fotopułapki w takich miejscach gdzie są wyrzucane śmieci. A potem 5 000 zł mandat z możliwością odpracowania sprzątając las

This comment was minimized by the moderator on the site

Skoro mandat jest do 5 tysi to takie powinni nałożyć,poszłoby po znajomych i sąsiadach to może ludziska by się opamiętali

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację