Gmina Miękinia w Unii Światłowodowej

wtorek, 05 marzec 2019 11:42 Dział: Miękinia
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Orange Polska buduje sieć światłowodową na terenie m.in. gminy Miękinia w ramach projektu „Wrocławski i Wrocław Orange Światłowód”. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC).

Cyfryzacja i nowe technologie dostępne dzięki rozbudowie sieci światłowodowych zmieniają świat i pozwalają mieszkańcom korzystać z ultraszybkiego i stabilnego Internetu.

Szybki Internet jest przepustką do nieograniczonych możliwości dostępu do informacji, rozrywki, narzędzi komunikacji oraz różnego rodzaju aplikacji, które zmieniają sposób funkcjonowania we współczesnym świecie.

Ważnym elementem inwestycji jest doprowadzenie sieci do jednostek oświatowych. Jest to związane z wdrażaniem programu rządowego, który zakłada uruchomienie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE) zapewniającej szkołom bezpłatny, szybki i bezpieczny dostęp do Internetu a co za tym idzie możliwość realizowania programów edukacyjnych on-line, dostęp do nieograniczonych zasobów wiedzy i wykorzystanie ich w procesie nauczania.

Na obszarze gminy Miękinia projekt obejmie swym zasięgiem 1166 gospodarstw domowych w miejscowościach: BŁONIE, KADŁUB, KLĘKA, KRĘPICE, LUTYNIA, ŁOWĘCICE, MIĘKINIA, MIŁOSZYN, MROZÓW, PISARZOWICE, RADAKOWICE, WILKSZYN, WOJNOWICE, WRÓBLOWICE, ŹRÓDŁA, ŻURAWINIEC oraz 5 szkół w miejscowościach: LUTYNIA, MIĘKINIA, PISARZOWICE. Informacje o punktach adresowych, które są rozważane w procesie projektowania sieci, można pobrać ze strony https://www.orange.pl/view/popc.

Zgodnie z obowiązującymi zasadami w ramach projektów POPC inwestycja realizowana jest do granicy działek gospodarstw domowych z listy adresów kwalifikujących się do dofinansowania (tak zwanych „białych plam” na mapie dostępu do Internetu), wskazanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Doprowadzenie sieci do gospodarstw domowych będzie sukcesywnie realizowane do końca września 2020 r.

(gm) / fot. zdj. ilustracyjne

Proponowane artykuły:

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

A kiedy ciechow?????????????????

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację