Gmina Miękinia z wysoką oceną pre-ratingową

środa, 14 marzec 2018 09:46 Dział: Miękinia
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Gmina Miękinia uzyskała bardzo wysoką ocenę pre-ratingową, mieszczącą się na poziomie inwestycyjnym w przedziale AAA a BBB+.

 

Pre-rating to wstępna ocena analizy kondycji finansowej jednostki samorządu, obejmująca wiarygodność i wywiązywanie się ze zobowiązań finansowych. Ocena na poziomie inwestycyjnym oznacza bardzo dobry stan finansów publicznych Gminy Miękinia.

W piśmie skierowanym do Wójta Gminy Miękinia, Jana Mariana Grzegorczyna, Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Rynku Kapitałowego dr hab. Paweł Śliwiński, prof. nadz. UEP informuje – „Na 2792 jednostki samorządu terytorialnego w Polsce zaledwie 319 posiada ocenę równą lub wyższą od uzyskanej przez Gminę Miękinia. Jest to dowodem, iż w sposób odpowiedzialny i racjonalny zarządzacie Państwo środkami publicznymi, w pełni wypełniając mandat zaufania uzyskany od wyborców w wyborach samorządowych”.

Badanie pre-ratingowe na zlecenie Fundacji Rozwoju Rynku Kapitałowego wykonała agencja ratingowa INC Rating Sp. z o.o. z Poznania, podlegająca Europejskiej Komisji Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych w Paryżu, a której wysokie kwalifikacje zostały potwierdzone przez Europejski Nadzór Bankowy w Londynie.

- Taka obiektywna i niezależna ocena agencji ratingowej, utwierdza mnie w przekonaniu, że działania, które podejmujemy każdego dnia dla dobra naszej małej ojczyzny są podejmowane w sposób skuteczny, odpowiedzialny i rzetelny – podsumowuje wójt Gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn.

(gm) fot. Sławomir Milejski / Wikipedia

Ostatnio zmieniany czwartek, 22 marzec 2018 18:59

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
0 Characters
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację