Gmina Udanin wspiera akcję "Korytarz Życia"

czwartek, 16 sierpień 2018 11:23 Dział: Udanin
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wójt Gminy Udanin, Teresa Olkiewicz oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Ujeździe Górnym, Dorota Byra wspierają akcję „Korytarz Życia - włącz myślenie” prowadzoną wspólnie przez strażaków z OSP w Ujeździe Górnymi w Czernej.

Jak czytamy na gminnym portalu: Obie Panie uważają, że edukacja podczas prowadzonej akcji jest najważniejsza i przyniesie najlepsze efekty. Ludzie w dzisiejszych czasach są zabiegani, przemęczeni, a także wiele godzin spędzają za kierownicą.

- W związku z tym pani wójt wyraziła zgodę, by autobusy dowożące dzieci do Szkoły Podstawowej w Ujeździe Górnym oraz Szkoły Podstawowej w Udaninie zostały oklejone barwnymi etykietami promującymi poprawne zachowanie na drodze podczas korków tworzących się zazwyczaj po wypadkach. W tym roku szkolnym na drogach naszej gminy będą jeździć właśnie takie autobusy, a nalepki na nich mają uświadamiać kierowców jadących za pojazdem o tym, jak ważne jest tworzenie korytarza życia kiedy liczy się każda sekunda. Strażacy proponują innym gminom, firmom transportowym autobusom MPK oklejanie pojazdów dla rozszerzenia akcji. W tej sprawie zapraszamy do bezpośredniego kontaktu przez ich stronę na fb https://www.facebook.com/korytarzzycia - informują pracownicy gminy Udanin.

(gu) fot. OSP Ujazd Górny

Proponowane artykuły:

Komentarze  

Permalink 0 Hanka
No to polskich kierowców trzeba wyćwiczyć bo jak się widzi co wyrabiają na drogach to włosy stają dęba. Zresztą widać po ilości artykułów jakie miały miejsce w naszym regionie. Oprócz edukacji to powinno się też przykładnie karać bo niektórych inaczej się nie nauczy.
2018-08-17 10:20 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 Jan
Bardzo dobry pomysł bo kierowcy nie tyle są przemęczeni i daje im się słońce we znaki co po prostu nie potrafią jeździć! Grzeje jeden z drugim na złamanie karku albo zapatrzony w telefon zamiast na jezdnię a potem wypadek a wypadkiem.
2018-08-17 09:40 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież