Gmina Udanin wspiera akcję "Korytarz Życia"

czwartek, 16 sierpień 2018 11:23 Dział: Udanin
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wójt Gminy Udanin, Teresa Olkiewicz oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Ujeździe Górnym, Dorota Byra wspierają akcję „Korytarz Życia - włącz myślenie” prowadzoną wspólnie przez strażaków z OSP w Ujeździe Górnymi w Czernej.

Jak czytamy na gminnym portalu: Obie Panie uważają, że edukacja podczas prowadzonej akcji jest najważniejsza i przyniesie najlepsze efekty. Ludzie w dzisiejszych czasach są zabiegani, przemęczeni, a także wiele godzin spędzają za kierownicą.

- W związku z tym pani wójt wyraziła zgodę, by autobusy dowożące dzieci do Szkoły Podstawowej w Ujeździe Górnym oraz Szkoły Podstawowej w Udaninie zostały oklejone barwnymi etykietami promującymi poprawne zachowanie na drodze podczas korków tworzących się zazwyczaj po wypadkach. W tym roku szkolnym na drogach naszej gminy będą jeździć właśnie takie autobusy, a nalepki na nich mają uświadamiać kierowców jadących za pojazdem o tym, jak ważne jest tworzenie korytarza życia kiedy liczy się każda sekunda. Strażacy proponują innym gminom, firmom transportowym autobusom MPK oklejanie pojazdów dla rozszerzenia akcji. W tej sprawie zapraszamy do bezpośredniego kontaktu przez ich stronę na fb https://www.facebook.com/korytarzzycia - informują pracownicy gminy Udanin.

(gu) fot. OSP Ujazd Górny

Proponowane artykuły:

Komentarze (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

No to polskich kierowców trzeba wyćwiczyć bo jak się widzi co wyrabiają na drogach to włosy stają dęba. Zresztą widać po ilości artykułów jakie miały miejsce w naszym regionie. Oprócz edukacji to powinno się też przykładnie karać bo niektórych inaczej się nie nauczy.

This comment was minimized by the moderator on the site

Bardzo dobry pomysł bo kierowcy nie tyle są przemęczeni i daje im się słońce we znaki co po prostu nie potrafią jeździć! Grzeje jeden z drugim na złamanie karku albo zapatrzony w telefon zamiast na jezdnię a potem wypadek a wypadkiem.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację