Gmina Udanin wspiera Społeczną Straż Rybacką

środa, 20 czerwiec 2018 20:28 Dział: Udanin
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Działają społecznie, by chronić środowisko naturalne i walczyć z niewłaściwymi zachowaniami, głównie kłusownictwem. Mówiąc krótko wykonują czynności kontrolno - prewencyjne w zakresie przestrzegania ustawy o rybactwie śródlądowym i przepisów wydanych na jej podstawie.

 

Mowa o członkach Społecznej Straży Rybackiej, którzy prowadzą swoje działania bez żadnych gratyfikacji, a to co potrzebne jest im do pracy, najczęściej finansują z własnych środków. Dlatego wszelka pomoc z zewnątrz jest dla nich niezwykle cenna.

Komendant Społecznej Straży Rybackiej, członek koła PZW nr 12 w Malczycach Andrzej Lech, wraz z kolegami, w ub. wtorek byli gośćmi wójta gminy Udanin, Teresy Olkiewicz. Zostali zaproszeni do Urzędu Gminy, by uroczyście odebrać polary i latarki, jakimi pani wójt postanowiła wesprzeć jednostkę.

- Bardzo jesteśmy wdzięczni za wsparcie - mówili zgodnie strażnicy, którzy podczas spotkania otrzymali także obietnicę pomocy przy wyrównaniu ścieżek prowadzących do stawów, o co zabiegają od dłuższego czasu.

(red) fot. Wiktor Kalita

 

sr 2

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany czwartek, 21 czerwiec 2018 02:17

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież