Gmina Udanin wspiera Społeczną Straż Rybacką

środa, 20 czerwiec 2018 20:28 Dział: Udanin
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Działają społecznie, by chronić środowisko naturalne i walczyć z niewłaściwymi zachowaniami, głównie kłusownictwem. Mówiąc krótko wykonują czynności kontrolno - prewencyjne w zakresie przestrzegania ustawy o rybactwie śródlądowym i przepisów wydanych na jej podstawie.

 

Mowa o członkach Społecznej Straży Rybackiej, którzy prowadzą swoje działania bez żadnych gratyfikacji, a to co potrzebne jest im do pracy, najczęściej finansują z własnych środków. Dlatego wszelka pomoc z zewnątrz jest dla nich niezwykle cenna.

Komendant Społecznej Straży Rybackiej, członek koła PZW nr 12 w Malczycach Andrzej Lech, wraz z kolegami, w ub. wtorek byli gośćmi wójta gminy Udanin, Teresy Olkiewicz. Zostali zaproszeni do Urzędu Gminy, by uroczyście odebrać polary i latarki, jakimi pani wójt postanowiła wesprzeć jednostkę.

- Bardzo jesteśmy wdzięczni za wsparcie - mówili zgodnie strażnicy, którzy podczas spotkania otrzymali także obietnicę pomocy przy wyrównaniu ścieżek prowadzących do stawów, o co zabiegają od dłuższego czasu.

(red) fot. Wiktor Kalita

 

sr 2

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany czwartek, 21 czerwiec 2018 02:17

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
0 Characters
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację