Gminne Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera w Malczycach

czwartek, 06 czerwiec 2019 21:19 Dział: Malczyce
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski, 28 maja br. podpisał umowę z Dolnośląską Agencją Współpracy Gospodarczej na stworzenie Gminnego Centrum Inwestora i Eksportera (GCOIE).

DAWG, w ramach podpisanej umowy, między innymi przeprowadzi badania gospodarcze gminy celem zidentyfikowania ewentualnych problemów oraz ustalenia, wskazania i wdrożenia możliwości poprawy funkcjonowania struktur odpowiedzialnych za obsługę inwestorów i eksporterów.

Wdrożenie  standardów obsługi inwestora i eksportera w samorządzie z zakresu:

✓prowadzenia działań promocyjnych,

✓prowadzenia negocjacji,

✓przygotowania i prezentowania ofert inwestycyjnych,

✓opieki poinwestycyjnej,

✓obsługi eksportera,

✓tworzenia i aktualizacji bazy przedsiębiorców wg sektorów gospodarczych oraz bazy danych przedsiębiorstw - eksporterów w gminie,

✓koordynacja tworzenia i bieżącej aktualizacji ofert inwestycyjnych gminy typu greenfield i brownfield oraz wolnych powierzchni biurowych i magazynowych. Bazy przedsiębiorców w gminie wg branż.

✓promowanie gminy i gruntów inwestycyjnych na portalu gospodarczym administrowanym przez DAWG,

✓opieka eksperta DAWG przy prowadzeniu negocjacji z inwestorem (dwie wizyty, języki: polski, angielski, rosyjski, niemiecki),

✓przygotowanie prezentacji inwestycyjnej gminy w wersji językowej polskiej i angielskiej oraz wersji on-line,

✓opracowanie ,,contentu’’ na stronę do zakładki inwestycyjno- eksportowej gminy,

✓organizacja testowej wizyty ,,INWESTORA’’ w gminie.

- Zdecydowaliśmy aktywnie podjąć odważne kroki, które zachęcą przedsiębiorców do realizacji inwestycji na terenie gminy Malczyce. Działania te zmierzają do stworzenia oferty inwestycyjnej, która postawi Malczyce w pozycji atrakcyjnego inwestycyjnie miejsca o wielkim potencjale gospodarczym z administracją samorządową przygotowaną do realiów globalnej gospodarki. Pierwszym krokiem zmierzającym do osiągnięcia tego celu była decyzja o utworzeniu w naszej gminie GCOIE – wyjaśnia wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski.

(gmal) / fot. ug

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację