Gminne stypendia dla uczniów

piątek, 30 sierpień 2019 11:18 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na wniosek Burmistrza Rada Miejska w Środzie Śląskiej na sesji 12 lipca 2019 r. wprowadziła nowe zasady przyznawania stypendium Burmistrza Środy Śląskiej dla uzdolnionych i wyróżniających się uczniów szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Środa Śląska.

Nowe zasady, to bardzo gruntowna zmiana dotychczasowego systemu stypendialnego, który obowiązywał od 16 lat, tj. od roku 2003. Wg aktualnie obowiązujących przepisów, stypendium po spełnieniu warunków określonych w uchwale Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej, będą mogli otrzymać uczniowie już od klasy V szkoły podstawowej.

Stypendium Burmistrza Środy Śląskiej będzie przyznawane na okres 10 miesięcy, w wysokości: w klasach V – VI od 100 zł do 250 zł, a w klasach VII – VIII od 150 zł do 300 zł.

Dla szczególnie uzdolnionych i wyróżniających się uczniów klas VIII przewidziano również dodatkowe jednorazowe stypendium w wysokości od 300 zł do 500 zł.

Szczegółowe informacje dotyczące nowych zasad są zawarte w Uchwale nr XII/126/19 Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej z dnia 12 lipca 2019 r. w sprawie warunków i zasad przyznawania stypendium Burmistrza Środy Śląskiej dla uzdolnionych uczniów szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Środa Śląska. Jest ona dostępna na gminnej stronie www, pod linkiem: http://bip.srodaslaska.pl/upload/pliki/XII_126_19.pdf

Informacja Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację