Gminny projekt edukacyjny z udziałem 1000 uczniów i 80 nauczycieli

piątek, 29 marzec 2019 14:52 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od początku marca br. w 4 placówkach z terenu gminy Środa Śląska (SP nr 3 Środa Śląska, SP Szczepanów, SP Ciechów, SP Rakoszyce) ponad 600 uczniów rozpoczęło udział w projekcie „Środa Śląska – wysokiej jakości edukacja nie tylko w środy”.

Rekrutacja do kolejnych grup odbywa się na bieżąco. Jest to największe przedsięwzięcie edukacyjne realizowane na terenie naszej gminy.


W założeniu wsparciem objętych zostanie prawie 1000 uczniów i 80 nauczycieli. W ciągu najbliższych 2 lat (projekt trwa do 30 listopada 2020 roku) uczniowie zostaną objęci zróżnicowanym wsparciem edukacyjnym.

W pierwszej kolejności realizowane będą zajęcia wyrównawcze i rozwijające  m.in. z języków obcych, matematyki, nauk przyrodniczych. W projekcie przewidziane są również zakupy m.in. nowe tablice interaktywne, projektory, zestawy komputerowe oraz doposażenie  pracowni przyrodniczych. Projekt realizowany jest w partnerstwie z firmą szkoleniową Profi Biznes Group Sylwia Karina Majewska, która  przeprowadzi  cykl specjalistycznych kursów.

Dla dzieci przewidziano m.in. zajęcia psychoedukacyjne, kreatywne i z robotyki oraz treningi zapobiegania agresji. Nauczycielom zapewnione zostaną kursy ITC, zagrożenia w cyberprzestrzeni, treningi zapobiegania agresji, kursy doradztwa zawodowego.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020,  Oś  Priorytetowa 10. Edukacja, Działanie 10.2 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Poddziałanie 10.2.1 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej – konkursy horyzontalne.

(um) / fot. um

logotypy Damian

Proponowane artykuły:

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację