Groził kobiecie i policjantom. Trafił do aresztu

poniedziałek, 27 sierpień 2018 15:52 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(1 głos)

45-letni mieszkaniec powiatu średzkiego odpowie za grożenie kobiecie pozbawieniem życia oraz naruszenie jej nietykalności cielesnej. Zatrzymany usłyszał również zarzuty kierowania gróźb karalnych wobec interweniujących policjantów oraz ich znieważenia.

- W połowie sierpnia policjanci zatrzymali mężczyznę w związku z grożeniem pokrzywdzonej pozbawieniem życia oraz naruszeniem jej nietykalności cielesnej. Ponadto w trakcie interwencji 45-latek groził również funkcjonariuszom oraz ich znieważył. W związku z czynami, jakie popełnił, zastosowano wobec niego dozór policyjny i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. Ponadto na wniosek policji prokurator wydał nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego z pokrzywdzoną lokalu - informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej, asp. sztab. Marta Stefanowska.

Jak informuje policjantka, zastosowane wobec 45-latka nieizolacyjne środki zapobiegawcze nie skłoniły go do zachowania zgodnego z prawem. Pomimo zakazu zbliżania się mężczyzna ponownie groził pokrzywdzonej pozbawieniem życia. Kolejny raz został zatrzymany przez średzkich policjantów i osadzony w policyjnym areszcie.

- Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego śledczy przedstawili zatrzymanemu łącznie sześć zarzutów oraz wystąpili z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania - podkreśla rzeczniczka policji. - Przestępstwo kierowania wobec drugiej osoby gróźb karalnych zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności - dodaje.

(rol/ms) fot. policja

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

No i bardzo dobrze że dziada zatrzymali. Przynajmniej widać że policja i prokuratura działa a nie zostawia ofiarę na pastwę losu. Oby sąd też nie patyczkował się z wariatem.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację