Groził kobiecie i policjantom. Trafił do aresztu

poniedziałek, 27 sierpień 2018 15:52 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(1 głos)

45-letni mieszkaniec powiatu średzkiego odpowie za grożenie kobiecie pozbawieniem życia oraz naruszenie jej nietykalności cielesnej. Zatrzymany usłyszał również zarzuty kierowania gróźb karalnych wobec interweniujących policjantów oraz ich znieważenia.

- W połowie sierpnia policjanci zatrzymali mężczyznę w związku z grożeniem pokrzywdzonej pozbawieniem życia oraz naruszeniem jej nietykalności cielesnej. Ponadto w trakcie interwencji 45-latek groził również funkcjonariuszom oraz ich znieważył. W związku z czynami, jakie popełnił, zastosowano wobec niego dozór policyjny i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. Ponadto na wniosek policji prokurator wydał nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego z pokrzywdzoną lokalu - informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej, asp. sztab. Marta Stefanowska.

Jak informuje policjantka, zastosowane wobec 45-latka nieizolacyjne środki zapobiegawcze nie skłoniły go do zachowania zgodnego z prawem. Pomimo zakazu zbliżania się mężczyzna ponownie groził pokrzywdzonej pozbawieniem życia. Kolejny raz został zatrzymany przez średzkich policjantów i osadzony w policyjnym areszcie.

- Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego śledczy przedstawili zatrzymanemu łącznie sześć zarzutów oraz wystąpili z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania - podkreśla rzeczniczka policji. - Przestępstwo kierowania wobec drugiej osoby gróźb karalnych zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności - dodaje.

(rol/ms) fot. policja

Komentarze  

Permalink +1 Jarek
No i bardzo dobrze że dziada zatrzymali. Przynajmniej widać że policja i prokuratura działa a nie zostawia ofiarę na pastwę losu. Oby sąd też nie patyczkował się z wariatem.
2018-08-27 19:01 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież