Gruzin jechał zygzakiem - został zatrzymany przez policjantów

czwartek, 13 grudzień 2018 12:04 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kolejny raz czujność innych kierujących oraz ich troska o bezpieczeństwo na drodze doprowadziły do wyeliminowania z ruchu mężczyzny, który nietrzeźwy, nie zważając na zagrożenie jakie stwarza, jechał samochodem drogą krajową nr 94.

- Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej otrzymał informację o kierującym pojazdem marki Suzuki, który jedzie zygzakiem, włącza na przemian kierunkowskazy, sprawiając tym samym wrażenie, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Sposób jazdy był na tyle niebezpieczny, że zwrócił uwagę innych uczestników ruchu, którzy właściwie zareagowali i skłonili kierującego Suzuki do zatrzymania, a następnie wyjęli kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając mu tym samym dalszą jazdę - informuje asp. sztab. Marta Stefanowska, rzeczniczka KPP.

Policjanci na miejscu od razu wyczuli od kierującego silną woń alkoholu. Z mężczyzną kontakt był utrudniony nie tylko z powodu wypitego alkoholu, czy braku jakichkolwiek dokumentów, ale również dlatego, że był obywatelem Gruzji. Zatrzymany początkowo nie był w stanie poddać się badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, dlatego też została od niego pobrana krew do badań.

- W związku z popełnionym przestępstwem 43-latek trafił do policyjnego aresztu, a jego pojazd funkcjonariusze zabezpieczyli na parkingu strzeżonym. Przeprowadzone ostatecznie badanie alkomatem wykazało, że kierowca Suzuki miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna, gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Policjanci nałożyli jednocześnie na 43-latka mandat karny w związku z brakiem uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto zabezpieczono 2 tysiące złotych na poczet przyszłych kar - podkreśla policjantka.

Przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

(rol/ms) / fot. policja, zdj. ilustracyjne

Ostatnio zmieniany czwartek, 13 grudzień 2018 12:05

Komentarze  

Permalink +1 dsr
O! a nie Ukrainiec :P aż dziwne :P słowiańska krew
2018-12-13 12:24 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +1 marek perlak
Gruzini czują się u nas ,jak "U Pana Boga w ogródku"...a to nie są słowianie ,chociaż bardzo przyjazny nam naród...;)
2018-12-13 16:51 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież