Gruzin jechał zygzakiem - został zatrzymany przez policjantów

czwartek, 13 grudzień 2018 12:04 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kolejny raz czujność innych kierujących oraz ich troska o bezpieczeństwo na drodze doprowadziły do wyeliminowania z ruchu mężczyzny, który nietrzeźwy, nie zważając na zagrożenie jakie stwarza, jechał samochodem drogą krajową nr 94.

- Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej otrzymał informację o kierującym pojazdem marki Suzuki, który jedzie zygzakiem, włącza na przemian kierunkowskazy, sprawiając tym samym wrażenie, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Sposób jazdy był na tyle niebezpieczny, że zwrócił uwagę innych uczestników ruchu, którzy właściwie zareagowali i skłonili kierującego Suzuki do zatrzymania, a następnie wyjęli kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając mu tym samym dalszą jazdę - informuje asp. sztab. Marta Stefanowska, rzeczniczka KPP.

Policjanci na miejscu od razu wyczuli od kierującego silną woń alkoholu. Z mężczyzną kontakt był utrudniony nie tylko z powodu wypitego alkoholu, czy braku jakichkolwiek dokumentów, ale również dlatego, że był obywatelem Gruzji. Zatrzymany początkowo nie był w stanie poddać się badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, dlatego też została od niego pobrana krew do badań.

- W związku z popełnionym przestępstwem 43-latek trafił do policyjnego aresztu, a jego pojazd funkcjonariusze zabezpieczyli na parkingu strzeżonym. Przeprowadzone ostatecznie badanie alkomatem wykazało, że kierowca Suzuki miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna, gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Policjanci nałożyli jednocześnie na 43-latka mandat karny w związku z brakiem uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto zabezpieczono 2 tysiące złotych na poczet przyszłych kar - podkreśla policjantka.

Przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

(rol/ms) / fot. policja, zdj. ilustracyjne

Komentarze (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

O! a nie Ukrainiec aż dziwne słowiańska krew

This comment was minimized by the moderator on the site

Gruzini czują się u nas ,jak "U Pana Boga w ogródku"...a to nie są słowianie ,chociaż bardzo przyjazny nam naród...;)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację