Handlował "lewym" towarem, chciał przekupić policjantów

środa, 17 październik 2018 12:18 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Do policyjnego aresztu trafił mężczyzna, który usiłował wręczyć korzyść majątkową policjantom, w zamian za odstąpienie przez nich od czynności służbowych.

- Średzcy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który na placu targowym oferuje do sprzedaży towar z podrobionymi znakami akcyzy. Funkcjonariusze podjęli wobec wskazanej osoby czynności służbowe, w trakcie których w pewnym momencie otrzymali „propozycję”. 55-latek (mieszkaniec powiatu jaworskiego), chcąc skłonić policjantów do odstąpienia przez nich od czynności służbowych, a tym samym, aby uniknąć odpowiedzialności, zaproponował funkcjonariuszom odzież, którą handlował - informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej, asp. sztab. Marta Stefanowska.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Policjanci na miejscu zabezpieczyli około 400 ubrań różnych marek.

- Śledczy wyjaśniają teraz wszystkie okoliczności tego zdarzenia, w tym to, czy zabezpieczony towar pochodzi z legalnego źródła, lub czy posiada podrobione znaki towarowe znanych producentów odzieży. Na poczet przyszłych kar funkcjonariusze zabezpieczyli 2000 złotych - dodaje policjantka.

W związku z usiłowaniem wręczenia korzyści majątkowej policjanci przedstawili 55-latkowi zarzut. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

(rol/ms) fot. KPP

Ostatnio zmieniany środa, 17 październik 2018 12:26

Komentarze (3)

This comment was minimized by the moderator on the site

Konkurencja nie śpi sami na siebie kabluja

This comment was minimized by the moderator on the site

no tak na targu chcesz markowe łachy i to jeszcze za 10 procent no wartości prosze cię

This comment was minimized by the moderator on the site

na targu w środzie czy gdzie ? czemu policja nie podaje ?? przecież robimy zakupy i chcemy wiedzieć

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację