Harcerze uczcili Powstanie Warszawskie

czwartek, 02 sierpień 2018 09:51
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Wczoraj odwiedziliśmy zuchów i harcerzy z 4 Miękińskiego Szczepu Harcerskiego Ha2o, którzy postanowili upamiętnić wybuch Powstania Warszawskiego. 

Zaplanowany wcześniej "Dzień zuchów" rozpocząć miał się wspólną grą terenową, jednak upalna pogoda pokrzyżowała plany. Harcerze ten czas poświęcili na wspólne przygotowanie miejsca na wydarzenie upamiętniające bohaterów z 1 sierpnia 1944 r. Pomimo żaru z nieba, frekwencja nie zawiodła.

O godzinie 17:00 zawyły syreny pobliskiej straży OSP Miękinia. Harcerze stojąc na baczność pogrążyli się w chwili zadumy i pamięci, by uczcić uczestników powstania. 

Później rozpalili ognisko i zaczęli śpiewać..

 "..O rycerstwie spod kresowych stanic,
O obrońcach naszych polskich granic...
A ponad nami wiatr szumi, wieje
i dębowy huczy las.."

 Po tej części spotkania rozpoczęto "naukę" związaną z historią Polski, w harcerski sposób, czyli zabawnie i z prostym przekazem, oczywiście na świeżym powietrzu.

(kb) fot. kb

Ostatnio zmieniany czwartek, 02 sierpień 2018 09:58

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież