Artykuły wg. daty publikacji (kalendarz).

« Styczeń 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Hubertus czyli święto nie tylko myśliwych w Gałowie (zdjęcia)

niedziela, 04 listopad 2018 18:51 Dział: Miękinia
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dziś, w to mgliste i ponure popołudnie, kiedy temperatura nie rozpieszczała, postanowiliśmy odwiedzić myśliwych, leśników i jeźdźców na teranie Zespołu Pałacowo - Parkowego w Gałowie (w gminie Miękinia). Tam było naprawdę gorąco i nie było to spowodowane żarem z ogniska.

W tym wyjątkowym miejscu zorganizowano Hubertausa - święto, którego początek sięga 1444 r., a  czczono je wielkim polowaniem.

Dlatego także dziś w Gałowie nie mogło zabraknąć atrakcji nawiązujących do tradycji i obchody rozpoczęto konkurencjami dla jeźdźców konnych - konkurencją „lis szukany”, która polega na poszukiwaniu ukrytej leśnej kity i "gonitwa  za lisem” czyli pościg za jeźdźcem, który do lewego ramienia przypięty ma ogon.  - Ten, kto go zerwie, wygrywa. A w przyszłym roku to on będzie uciekać z lisią kitą - dowiedzieliśmy się na imprezie.

W międzyczasie, każdy w wolnej chwili miał okazję do zapoznania się z ofertą lokalnych wystawców. Pasieka „Anna” oferowała miody najwyższej jakości, firma „Smaczki Lopez” - przysmaki dla koni, gospodarstwo „Sery Kozie” częstowały mlekiem kozim oraz serami pleśniowymi, firma „Peregrinus” (sokolnicy) przekazała kilka cennych informacji  o ginącym gatunku sokoła wędrownego, a na tych nieco odważniejszych czekała możliwość fotografii z drapieżnym ptakiem na nadgarstku. Sklep „Organique” oferował zdrowe i naturalne kosmetyki, miłośnicy herbat mieli okazję skosztować nieco innych smaków, a „Papa Weed Poland” oferowała degustację herbaty konopnej oraz sprzedaż suszu.

Była także możliwość zwiedzenia wystaw fotografii - „Z miłości do...”  przedstawiającej przepiękne, romantyczne i malownicze zdjęcia koni i ludzi oraz „W stronę słońca" ukazującej zdjęcia koni, ich niepowtarzalną urodę i osobowość. Szczególną uwagę przykuwały zdjęcia wystawy tytułowej „Stąd do Gałowa, z Gałowa do nikąd” przedstawiające kompleks pałacowo – parkowy, z kolei ekspozycja pn. „Kto rano wstaje...” przedstawiała piękno przyrody.

Na zakończenie, na wszystkich uczestników czekał myśliwski poczęstunek serwowany prze Koło Łowieckie „Piętnastka”. Zapach fachowo przyrządzonej dziczyzny zachęcił do degustacji licznie zgromadzonych uczestników imprezy.

Czas spędzony w Gałowie umilał DJ Edi Mulić, zachęcając do zabawy w rytmach country.

(kb) fot. kb

Ostatnio zmieniany wtorek, 06 listopad 2018 10:29

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież