II etap północnej obwodnicy Środy Śląskiej

czwartek, 13 grudzień 2018 19:06 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Na drugiej sesji nowej Rady Miejskiej 29 listopada radni zajęli się projektem uchwały zainicjowanym przez burmistrza Adama Rucińskiego w sprawie wyrażenia zgody na realizację zadania inwestycyjnego pn. Opracowanie dokumentacji geodezyjno-techniczno- ekonomicznej dla inwestycji pn. „Budowa północnej obwodnicy Środy Śląskiej – etap II”.

W trakcie dyskusji nad projektem uchwały burmistrz uzasadniał potrzebę zajęcia się tym tematem. – Tak jak mówiłem na sesji inauguracyjnej jest kilka projektów kluczowych, które chcemy w tej kadencji zrealizować. Jednym z tych projektów jest północna obwodnica Środy Śląskiej, której I etap został wykonany w roku 2016 jest to ul. Przemysłowa która ciągnie się od drogi krajowej 94 do drogi na Święte od strony Komornik – sprecyzował Adam Ruciński. Z jednej strony dojazd do dużej podstrefy LSSE z drugiej skrót na Święte i Przedmoście oraz skrót do Szczepanowa, a także całej północnej części gminy.

– W II etapie chciałbym, żebyśmy wspólnie uruchomili procesy mające na celu zaprojektowanie, wykupienie terenów, podziały geodezyjne i wykonanie w perspektywie najpóźniej 2 lat tego właśnie odcinka obwodnicy północnej miasta tj. od ul. Kolejowej do ul. Sikorskiego – wskazał burmistrz. Na obu skrzyżowaniach przewidziane są ronda. Oprócz samych rond przewidziany jest mostek przez ciek wodny Średzka Woda

– Odniesiemy bardzo wiele korzyści jako kierowcy, ale przede wszystkim jako mieszkańcy, część ruchu tranzytowego z północnej części gminy i stacji PKP zamiast przez ul. Malczycką, Legnicką i pl. Wolności pójdzie w kierunku ul. Sikorskiego koło Spółki Średzka Woda i dalej w kierunku Winnej Góry, gdzie docelowo wybudowany będzie nowy budynek szkoły podstawowej. Nie mówiąc już o zysku czasowym, kilometrowym czy ekonomicznym – argumentował Adam Ruciński.

Burmistrz zaproponował by niezwłocznie przystąpić do prac projektowych ze względu na konieczność podziałów gruntów niegminnych potrzebne będzie wykorzystanie procedury ZRID, czyli Zezwolenie Realizacji Inwestycji Drogowej. Przewidziana szerokość samej jezdni obwodnicy to 6,5 m. Dodatkowo zostanie zaprojektowana asfaltowa ścieżka pieszo rowerowa i nasadzenia drzew wzdłuż tego ścieżki i jezdni.

W wyniku głosowania radnych, przy 14 głosach za, uchwała została przyjęta. W najbliższych 2 tygodniach odbędą się procedury zamówień publicznych w celu wyłonienia firmy projektowej i zlecenia tego zadania, tak aby cała dokumentacja projektowa była gotowa  w III kw. 2019.

(um)

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany czwartek, 13 grudzień 2018 19:15

Komentarze  

Permalink +4 mario
Aż skóra cierpnie od takich chorych pomysłów. Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie tędy jeździł bo to ani szybciej ani lepiej. Ja też widzę zysk ekonomiczny ale tylko dla właścicieli działek bo o to w tym chodzi. Zarobią przyjaciele królika bo przekształcą działki na budowlankę i wezmą niezłą kasę. Tu jest sedno sprawy. Tak właśnie realizuje się program wyborczy dla wybranych.
2018-12-17 20:18 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +15 Chwalimierz
Mamy grudzień a skrzyżowanie na Ciechow dalej zagraża Życiu. Jednego nie zrobią a drugie chcą zepsuć
2018-12-16 11:57 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -7 LORD
bardzo mądrze, odciążyć malczycką i wepchnąć ruch przez Sikorskiego do rynku, gratulacje, bo kto będzie chciał cisnąć się przez górną i czekać na wjazd we wrocławską,
2018-12-14 23:08 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +11 janek.borowy
niezbyt mądrze. wyobraź sobie ciężarówkę z naczepą z termatu przez sikorskiego, i dalej kolejna ciężarówka z centrali nasiennej, kolejna z agroartu.
nie bardzo lordzie rozumiesz że obwodnica ma przedewszystkim zabierać ruch dużych aut. a skracać czas dojazdu do pracy z północy gminy ma przy okazji.
zobacz jak zmalał ruch środa-kąty jak ruszyła S3 koło legnicy. mimo iż jest dalej i to dobre 20 km.
trochę wyobraźni.....
2018-12-15 09:35 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -3 LORD
wpis ironiczny, czytać ze zrozumieniem i do końca,
owszem obwodnica ma zabierać ruch, ale taki fragment w środku planowanej drogi swojej roli nie spełni,
należałoby drogę budować od drogi 94 i dobudowywać kolejne fragmenty,
ten odcinek posłuży, jedynie autobusom i pojazdom asenizacyjnym.
2018-12-16 11:05 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +20 janek.borowy
ot pomysłowe Dobromiry! obwodnica jest potrzebna ale od kurników przy DK94 do termatu i centrali nasiennej. i to w pierwszej kolejności!
a łączenie obwodnicą która zakończy się w polu jest naśladowaniem wrocławia który ma podobno 3 obwodnice, ale żadna jest nieskończona i słabo skomunikowana z resztą systemu dróg.
a czytając ze zrozumieniem to urzędasy planują dopiero II etap, więc im zejdzie, kilka kadencji. najmniej.
w międzyczasie kilku się wnerwi że im koło domu będzie to przebiegać, kilku się wzbogaci sprzedając pod to coś grunty, psy poszczekają karawana pojedzie dalej.
to takie urzędnicze, mierneeee
2018-12-14 09:42 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +11 ciekawe
A zgadnijcie, kto ma najwięcej działek na trasie przebiegu planowanej w najbliższym czasie obwodnicy.
2018-12-14 11:25 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +9 Artur ®
Noc, a nocą gdy nie śpię
Wychodzę choć nie chcę
spojrzeć na
chemiczny świat, pachnący szarością, z papieru miłością, gdzie ty i ja
I jeszcze ktoś, nie wiem kto
chciałby tak przez kilka lat
Zbyt zachłannie, i trochę przesadnie pobyć chwilę sam, chyba go znam.
2018-12-14 09:09 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +9 Adam
Wy dopiero przejrzycie na oczy jak gościa zmienicie co tu się od*dala. Pieniądze moi drodzy na drzewie nie rosną, przyjaciele już mają projekty porobione...
2018-12-14 07:47 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +8 hihihi
Nie martwcie się. Znając tego gościa, to będzie jedyna poważniejsza inwestycja w tej kadencji - ten odcinek obwodnicy. Inwestycje podzielono na kilka etapów i pewnie 1 etap w jednej kadencji. hehehe.
2018-12-13 21:37 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +9 Bolek K
Jaaaa Cieeerpię Dooole - no jeszcze CO ! ? Autostradę bedą mi budować za oknem. Aleś wymyśliiiiiił ? Adaś
To ja po to na Ciebie głosowałem ? Bym wiedział to bym nie postawił †
2018-12-13 19:25 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +4 klos
Matko Boska co oni robią z tej Środy. Chemiczne piekło zalane betonem i asfaltem.
2018-12-13 20:19 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież