Inauguracyjna sesja średzkiej Rady Miejskiej

poniedziałek, 10 grudzień 2018 15:03 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(1 głos)

21 listopada o godz. 19:00 odbyła się pierwsza sesja nowo wybranej Rady Miejskiej kadencji 2018- 2023. Była to okazja do wręczenia nowym radnym zaświadczeń o wyborze i złożeniu przez nich ślubowania.

Dokonano również wyboru nowego przewodniczącego rady, został nim Jerzy Kryciński. Mieczysław Łabatczyk będzie piastował stanowisko I wiceprzewodniczącego, natomiast Wioletta Borkowska – II wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej. Na sesji zaprzysiężony został również Burmistrz Adam Ruciński.

Expose

Burmistrz Adam Ruciński w swoim pierwszym wystąpieniu, najpierw pogratulował wszystkim radnym, a także ich komitetom wyborczym, a następnie dziękował wyborcom, za każdy oddany na jego osobę głos – Dziękuję wszystkim tym, którzy przyczynili się do mojego osobistego sukcesu, przede wszystkim rodzinie, za ich wsparcie; żonie, matce, ojcu, bratu. Bardzo dziękuję wyborcom za każdy z 4320 głosów - podkreślał w swoim przemówieniu Adam Ruciński. Określił on także kluczowe inwestycje na kadencję 2018- 2023: budowa nowej szkoły podstawowej na Winnej Górze, budowa północnej obwodnicy Środy Śląskiej, wspieranie rozwoju mieszkalnictwa – zarówno komunalnego, jak i deweloperskiego, utworzenie dziennego Domu Seniora, dalsza rewitalizacja miasta i obszarów wiejskich, a także wspólne przywrócenie szpitala powiatowego-  Liderem przywrócenia szpitala musi być samorząd powiatowy, a my jako gmina wiodąca i inne sąsiednie gminy musimy wspierać lidera jakim musi być Powiat. 50 % wkładu i odpowiedzialności powinno być po stronie Powiatu Średzkiego, po naszej stronie 30 %, a po 5 % rozłożone na wszystkie inne gminy naszego powiatu – doprecyzował plan Burmistrz Ruciński.

Koncepcja na najbliższe lata

Burmistrz podzielił się swoją wizją dotyczącą najbliższych pięciu lat, mianowicie: To będzie miało swoje fazy; pierwsza faza- bardzo odpowiedzialna tzn. przegląd, porządkowanie i konsolidacja zasobów kadrowych, ponieważ, aby realizować ambitne cele, trzeba mieć najlepszych ludzi z możliwych, takich którzy będą maksymalnie zmotywowani, i będą lojalni- podkreślał Adam Ruciński. Przykładem jaki Burmistrz stawiał za wzór kompetencji, zaangażowania i lojalności Marię Zachary, która do 19 listopada br. piastowała stanowisko zastępcy burmistrza – Dziękuję za wsparcie Pani Marysiu, takich współpracowników bym sobie życzył jak najwięcej – zreasumował włodarz. Druga faza to rzetelne przygotowanie dokumentów do priorytetowych zadań, jakimi niewątpliwie są: budowa szkoły i budowa północnej obwodnicy Środy Śląskiej, ale także stabilizowanie finansów gminy. Trzecia z faz powinna być realizacją kluczowych projektów. 

Wszystkim Radnym Burmistrz życzył odwagi, zdrowia, a także skutecznych wysiłków w codziennej służbie na rzecz dalszego rozwoju naszej gminy i poprawy jakości życia mieszkańców.

(um)

Komentarze  

Permalink +9 Wybiry nie ważne
Czekamy na unieważnienie wyboru burmistrza i niektórych radnych. To na razie jedyna nadzieja na to, że będzie lepiej, że nie będzieny się cofać.
2018-12-11 14:30 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +17 zdziwiona
Sesja odbyła się 21 listopada - artykuł 10 grudnia; komu się przypomniało, żeby o tym napisać?
z expose: "przegląd, porządkowanie i konsolidacja zasobów kadrowych, ponieważ, aby realizować ambitne cele, trzeba mieć najlepszych ludzi z możliwych, takich którzy będą maksymalnie zmotywowani, i będą lojalni" ... i to po minionych latach rządów burmistrza, już mnie nie dziwi a kto się zdziwi gdy okaże się, że jest za mało lojalny i pójdzie do wymiany
2018-12-10 21:26 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -14 halo halo
piszcie co chcecie ja uważam że komunikacja jest strzałem w dziesiątkę, jest potrzebna szczególnie osobom uczącym się i pracującym we Wrocławiu
2018-12-10 19:25 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież