Mija pierwszy rok kadencji Wójta Gminy Udanin Wojciecha Płaziuka. Przypominamy najważniejsze wydarzenia minionego roku.

Profilaktyczne chlorowanie wody

piątek, 22 listopad 2019 10:36

Średzka Woda sp. z o.o. w Środzie Śląskiej informuje, że do dnia 26.11.2019 r. w miejscowościach Rzeczyca, Brodno, Zakrzów, Słup, Kobylniki, Odyniec prowadzone będzie profilaktyczne chlorowanie wody.

Wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski zaprasza na spotkania konsultacyjne w sprawie opracowania studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego:

Cała społeczność szkolna brała udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypada wyjątkowa - 30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. 20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa.

Dzień Życzliwości w gminie Miękinia

czwartek, 21 listopad 2019 16:46

Z okazji zbliżającego się Dnia Życzliwości, 19 listopada Urząd Gminy w Miękini odwiedziła grupa życzliwych przedszkolaków z miejscowego przedszkola.

W dniach 17–19 grudnia na Rynku Dolnym w Środzie Śląskiej odbędzie się VI Średzki Jarmark Bożonarodzeniowy.  

24-latka odpowie za włamanie i kradzież materiałów budowlanych oraz narzędzi o łącznej wartości ponad 3.200 złotych.

Uczniowie klas pierwszych są już pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej. 30 października o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kostomłotach odbyło się uroczyste pasowanie klas pierwszych.

Gmina Środa Śląska informuje, że gminny program profilaktycznych szczepień ochronnych przeciwko grypie „Grypa Senior 60+” został uruchomiony.

Przedstawimy planowane przerwy w dostawie energii elektrycznej na terenie powiat średzkiego.

Pasowanie na przedszkolaka w gminie Miękinia

czwartek, 21 listopad 2019 12:25

Dziś wielkie uroczystości w przedszkolach z trenu gminy Miękinia czyli pasowanie na przedszkolaka.

Eksperci programowania w SP Udanin

czwartek, 21 listopad 2019 12:06

W roku szkolnym 2019/2020 w Szkole Podstawowej w Udaninie realizowany będzie projekt „Eksperci programowania w podregionie wrocławskim”. Środki na ten cel zostały pozyskane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Zapraszamy! 6 grudnia o godzinie 21:00 w sali widowiskowej Domu Kultury w Środzie Śląskiej odbędzie się mikołajkowy Stand-up Pawła Chałupki.

Zakończył się powiatowy etap Konkursu Pieśni Patriotycznej organizowany w Miękini. Nagrody zwycięzcom przekazała Małgorzata Dyrda - sekretarz Gminy Miękinia, wraz z dyrekcją miejscowej Szkoły Podstawowej.

Będą kolejne ścieżki rowerowe w powiecie

czwartek, 21 listopad 2019 10:55

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Środzie Śląskiej podpisano dzisiaj dwie umowy na wykonanie projektów budowy ścieżki rowerowej przy drodze powiatowej nr 2075D pomiędzy miejscowościami Cesarzowice-Jenkowice i Jenkowice-Zabłoto. 

Bezpieczeństwo seniorów, a w szczególności przeciwdziałanie oszustwom metodą „na wnuczka” i „na policjanta”, wciąż jest tematem aktualnym i niezwykle istotnym.

Najwięcej polskich emigrantów znalazło swój nowy dom na Wyspach – w Wielkiej Brytanii i w Irlandii. Do wyjazdu zachęciła ich perspektywa wysokich zarobków i lepszych standardów życia. Polska emigracja na Zielonej Wyspie jest tak liczna, że obecnie Polacy stanowią tam drugą co do wielkości grupę etniczną. Osoby mieszkające w Irlandii nierzadko wspierają finansowo rodzinę mieszkającą w kraju nad Wisłą. Wielu emigrantów może zastanawiać się więc, jak tanio przesłać pieniądze do Polski. Ważne są dla nich też informacje o tym, jakie dane okażą się potrzebne do nadania przekazu. Co zatem należy wiedzieć, gdy zamierza się wysyłać przelewy z Irlandii do Polski?

W Domu Kultury w Środzie Śląskiej odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Kobiecych Czwartków w Cyfrowym Kinie. Najpierw przewidziano seans filmowy, a później interesujące warsztaty.

Odpowiadając na wnioski mieszkańców powiat średzki przystąpił do realizacji projektu poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatowych. Powiatowa Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przeanalizowała policyjną mapę zagrożeń i wytypowała najbardziej niebezpieczne odcinki w powiecie.

Kiermasz Bożonarodzeniowy w Miękini

środa, 20 listopad 2019 18:31

Wójt Gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn zaprasza na coroczny Kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbędzie się 7 grudnia br. o godzinie 14:00 w hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej w Miękini.