Pijany ojciec wiózł samochodem 8-letnigo syna

poniedziałek, 21 październik 2019 17:35

Skrajnie nieodpowiedzialny 42-latek, który posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, będąc pod wpływem alkoholu jechał samochodem wraz ze swoim 8-letnim synem.

Zawody wędkarskie na zakończenie sezonu spinningowego

poniedziałek, 21 październik 2019 16:02

20 października w Zakrzowie odbyły się zawody spinningowe Koła PZW Sazan Środa Śląska. Była to ostatnia rywalizacja tego sezonu, w której udział wzięło około 30 zawodników, w tym troje dzieci i jedna kobieta.

Dziś w samo południe w średzkim starostwie rozpoczęło się spotkanie władz samorządowych w sprawie wykupu budynku szpitala w Środzie Śląskiej.

W Ujeździe Górnym zamontowane zostaną lampy hybrydowe

poniedziałek, 21 październik 2019 12:14

Dzięki umowie, którą wójt gminy Udanin Wojciech Płaziuk podpisał w dniu 17 października z firmą RMS Polska Sp. z o.o. z Zagorzyc, na osiedlu domków jednorodzinnych w Ujeździe Górnym (przy drodze w kierunku Karnic), zostanie wybudowanych 7 nowych lamp hybrydowych.

Od 16 września do 18 września br. na terenie gminy Malczyce wykonywane zostały prace związane z usunięciem wyrobów zawierających azbest.

Polsko Moja – Koncert Kresowy w Udaninie

niedziela, 20 październik 2019 22:30

Dzisiaj w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Udaninie odbył się Koncert Kresowy „Polsko Moja”, na który zaprosili mieszkańców wójt  gminy Udanin Wojciech Płaziuk oraz władze powiatu średzkiego. Honorowy patronat objął prezes Stowarzyszenia Kulturalnego „Krajobrazy” dr Tadeusz Samborski.

Dwa złote medale dla Mileny Żurek

niedziela, 20 październik 2019 19:41

19 października odbył się XIII Turniej Dzieci i Młodzieży w Karate Olimpijskim WKF o Puchar Burmistrza Kościana. Startowało w nim 277 zawodników z 26 klubów z Polski. Znakomicie spisała się skromna, trzyosobowa ekipa średzkich karateków.

Jak mówił św. Augustyn: "Kto śpiewa, dwa razy się modli". Więc kto ma ochotę, może zaśpiewać dziś pieśni uwielbienia, wraz z prowadzącymi i uczestnikami 3. warsztatów muzycznych, zorganizowanych przez parafię św. Andrzeja Apostoła w Środzie Śląskiej.

17 października 2019 r. zapisze się w historii naszego miasta jako wyjątkowa data. Tego bowiem dnia gościliśmy po raz pierwszy urzędującego prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Gorąco zapraszamy Państwa do udziału w cennej lekcji historii. W 1945 roku rozpoczęły się masowe wysiedlenia Polaków z odległych zakątków dawnej Polski, z Kresów Wschodnich. Część z tych osób osiedliła się w Szczepanowie oraz okolicznych miejscowościach.

Dolnośląscy policjanci, w tym funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej wraz z przedstawicielami innych służb, w szczególności Służbą Ochrony Państwa czuwali nad bezpieczeństwem podczas wizyty Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy na terenie powiatu średzkiego.

Wczoraj w Urzędzie Gminy Malczyce odbyła się pierwsza sesja młodzieżowej rady w nowym składzie. Podczas obrad, które rozpoczęły się o godz. 17:00, wójt Piotr Frankowski podziękował radnym poprzedniej kadencji za zaangażowanie w pracę oraz życzył wytrwałości w spełnianiu marzeń i dążeniu do celu.

W Piersnie będzie nowa droga i chodnik

piątek, 18 październik 2019 21:08

Wczoraj w Urzędzie Gminy Kostomłoty podpisana została umowa na budowę drogi gminnej i  chodnika w Piersnie.

Koncertowy wieczór w malczyckim GOKu

piątek, 18 październik 2019 20:50

Muzyk, pieśniarz i kompozytor, Piotr Rejda ze Środy Śląskiej wystąpi wkrótce wraz z zespołem w Gminnym Ośrodku Kultury w Malczycach. Na muzycznym wieczorze gościć będzie również zespół Żniwa.

Do wypadku doszło wczoraj o godzinie 14:18 pomiędzy Krępicami, a stacją paliw BP.

Z okazji 100-lecia stoczni w Malczycach

piątek, 18 październik 2019 15:00

W Gminnym Ośrodku Kultury im. Władysława Stanisława Reymonta w Malczycach, 8 października odbyła się konferencja „Niezwykłości na Szlaku Odry” z okazji 100-lecia powstania stoczni w Malczycach.

Wojsko czeka na Ciebie!

piątek, 18 październik 2019 13:47

Jeśli chcesz połączyć pracę z pasją i myślisz o tym, by zostać żołnierzem zawodowym, zacznij od służby przygotowawczej, której odbycie jest jednym z warunków wstąpienia w szeregi Wojska Polskiego.

15 minut może uratować życie!

piątek, 18 październik 2019 13:28

Kilka kropli krwi i 15 minut. Tylko tyle wystarczy, aby sprawdzić, czy nie jesteśmy zakażeni HCV, wirusem wywołującym zapalenie wątroby typu C (WZW C).

22 października o godzinie 17.00 zapraszamy do Muzeum Regionalnego w Środzie Śląskiej  na kolejny ciekawy wykład.

Przywrócenie linii 923 – krótka historia

piątek, 18 październik 2019 10:12

W świetle ostatnich informacji prasowych i internetowych dotyczących linii autobusowej nr 923 uznaliśmy za zasadne przedstawić kolejność zdarzeń, pomijanych niestety we wspomnianych publikacjach, które ostatecznie doprowadziły do przywrócenia kursu do Leśnicy.