czwartek, 15 sierpień 2019 18:36

Jak działa porównywarka ubezpieczeń OC AC?

Nie musisz przepłacać za ubezpieczenia OC i AC. Skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń i wybierz dla siebie taką polisę, która będzie najbardziej korzystna!

środa, 14 sierpień 2019 23:57

Średzki Budżet Obywatelski 2020

Mieszkasz w Gminie Środa Śląska? Masz ciekawy pomysł jak uatrakcyjnić nasze miasto? Przygotuj projekt i zgłoś go do 19 sierpnia w ramach III edycji Budżetu Obywatelskiego.

środa, 14 sierpień 2019 23:12

Zapraszamy do Malczyc na Piknik nad Odrą

Stowarzyszenie Sympatyków Malczyc i okolic zaprasza na XVIII Piknik nad Odrą, który odbędzie się 25 sierpnia z okazji 100-lecia stoczni w Malczycach.

środa, 14 sierpień 2019 22:45

Dożynki Gminy Miękinia (fotoreportaż)

W miniony weekend wiele się działo w Miękini, a jednym z wydarzeń było sobotnie Święto Plonów, które rozpoczęła msza święta w miejscowym kościele.

Burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński i Przewodniczący Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej Jerzy Kryciński mają zaszczyt zaprosić na uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego, które odbędą się 15 sierpnia.

środa, 14 sierpień 2019 16:39

Zderzenie dwóch samochodów w Jugowcu

Dziś o godzinie 14.22 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej został poinformowany o zdarzeniu drogowym na 5 km drogi woj. nr 346 w miejscowość Jugowiec. 

12 sierpnia wieczorem na drodze krajowej 94 funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej zatrzymali kolejnego kierowcę, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. 

54-letni mieszkaniec powiatu lubińskiego przy obowiązującej „50-tce” jechał z prędkością 103 km/h. W związku z popełnionym wykroczeniem mężczyzna stracił prawo jazdy. Policjanci nałożyli na niego również grzywnę w postaci mandatu oraz punktów karnych.

Dziś zostali wybrani delegaci do zarządu Izb Rolniczych. Przewodniczącym został Jerzy Fink z gminy Środa Śląska, delegatem Wojciech Hucał z gminy Udanin.

wtorek, 13 sierpień 2019 16:09

Śmiertelny wypadek koło Paździorna

Na drodze powiatowej nr 2075D, pomiędzy miejscowościami Paździorno – Wawrzeńczyce doszło do wypadku, w którym kierujący samochodem osobowym marki Opel poniósł śmierć na miejscu.

wtorek, 13 sierpień 2019 14:46

Kondolencje od władz Gminy Środa Śląska

"Czas jest najlepszym lekarstwem na smutek, a wspomnień nikt nam nie odbierze -  zawsze będą z nami”.

11 sierpnia o godzinie 15:25 przedstawiciel kolei powiadomił Komendę Powiatową Policji w Środzie Śląskiej o uszkodzeniu rogatek na przejeździe kolejowym w Malczycach przez kierującego pojazdem marki Renault.

W ramach konkursu realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu związanego z  realizacją gminnych programów usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest na rok 2019 Gmina Malczyce otrzymała dofinansowanie w kwocie 27 963,49 zł, co pozwoli na usunięcie około 39,947 Mg niebezpiecznego odpadu.

Tematem trzeciego kulinarnego pojedynku w ramach konkursu "Najlepsze w powiecie średzkim" będzie placek ziemniaczany.

poniedziałek, 12 sierpień 2019 20:26

Dożynki Gminy Malczyce w Wilczkowie

Tegoroczne dożynki Gminy Malczyce odbędą się  24 sierpnia w Wilczkowie. Święto plonów rozpocznie się o godzinie 15:00 mszą świętą na miejscowym boisku. Obrzędy dożynkowe, godzinę później, zainauguruje zespół „Polanie” ze Środy Śląskiej. 

poniedziałek, 12 sierpień 2019 17:13

Zakończono przebudowę ulicy 1-go Maja w Malczycach

Przebudowa ulicy 1-go Maja w Malczycach rozpoczęła się 22 lutego 2019 roku. W ramach przeprowadzonych prac wykonano nową nawierzchnię drogi, chodniki wraz ze zjazdami indywidualnymi oraz miejsca postojowe.

poniedziałek, 12 sierpień 2019 16:54

Nowa kuchnia i jadalnia w Szkole Podstawowej w Udaninie

„Posiłek w szkole i w domu” to rządowy program, dzięki któremu Gmina Udanin wyremontuje kuchnię i stołówkę szkolną oraz zakupi niezbędne wyposażenie.

poniedziałek, 12 sierpień 2019 16:26

Turniej warcabowy w Krynicznie

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w organizowanym przez Sołtysa Sołectwa Kryniczno turnieju pod nazwą "I Otwarte Mistrzostwa Sołectwa Kryniczno w Warcabach Stupolowych", które odbędą się w Sali Wiejskiej pod adresem Kryniczno 34, 55-300 Środa Śląska w dniu 31.08.2019 roku.

poniedziałek, 12 sierpień 2019 16:05

Trwa przebudowa drogi w Lusinie

Trwa przebudowa drogi gminnej nr 107347D w miejscowości Lusina. Wójt Gminy Udanin Wojciech Płaziuk podpisał umowę na wykonanie przedmiotowego zadania w maju br. W chwili obecnej został wykonany chodnik oraz położono pierwszą warstwę nawierzchni asfaltowej.

poniedziałek, 12 sierpień 2019 15:49

Rusza modernizacja placu zabaw z BO w Przedmościu

W Urzędzie Miejskim w Środzie Śląskiej podpisano umowę na realizację projektu BO pn. „Frajdolandia – czyli frajda dla dzieci w postaci zmodernizowanego placu zabaw w Przedmościu”, który zdobył pierwsze miejsce w zadaniach w obszarze wiejskim, zdobywając 71,28 pkt. w ramach budżetu Obywatelskiego Gminy Środa Śląska na rok 2019.

Burmistrz Środy Śląskiej informuje o ogłoszeniu drugiego przetargu ustnego nieograniczonego na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność gminy Środa Śląska.

poniedziałek, 12 sierpień 2019 15:12

Okradał zakłady produkcyjne. Trafił do aresztu

Kilkukrotnie wjeżdżał na teren zakładów produkcyjnych, skąd zabierał odpady miedziane oraz palety. Swoim przestępczym działaniem spowodował straty w wysokości ponad 4 tysięcy złotych.

Rowery to ruch, zdrowie i czystsze powietrze. Z programu regionalnego dla naszego województwa dofinansowanych zostało ponad 40 inwestycji dotyczących budowy ścieżek rowerowych i single tracków. W sumie powstanie 400 kilometrów nowych tras dla amatorów dwóch kółek.

Dzięki otrzymanej dotacji w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch+” 2019 w wysokości 672.000,00 zł, w Malczycach trwa budowa żłobka.

Będą tradycyjne obrzędy, przegląd zespołów ludowych, konkursy, animacje dla dzieci, koncerty, pokaz pirotechniczny, zabawa taneczna i grochówka dla wszystkich.

W wypadku poszkodowana została pasażerka jednego z samochodów, która została przewieziona do szpitala we Wrocławiu.

W dniach 14 – 15 września 2019 r. w Środzie Śląskiej odbędzie się XV edycja Święta Wina w Mieście Skarbów. Największa impreza kulturalna w regionie dla pasjonatów wina i wyśmienitej rozrywki!

czwartek, 08 sierpień 2019 10:23

Półkolonie ze średzkim OSiR’em

W tym roku zorganizowano 4 turnusy „Wakacji z OSiRem”. Aktualnie trwa 3 turnus. Są to półkolonie sportowo-edukacyjne dofinansowane przez Gminę Środa Śląska i OSiR Środa Śląska. Zajęcia trwają od godz. 8:00 do 16:00, w czasie których dzieci mają zapewnione wyżywienie wraz z ciepłym posiłkiem. 

Przez kilka ostatnich dni funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji Środzie Śląskiej zatrzymali 3 osoby poszukiwane przez sądy i prokuratury celem ustalenia miejsca pobytu oraz doprowadzenia do zakładu karnego lub aresztu śledczego i odbycia kary pozbawienia wolności.

Budowa świetlicy wiejskiej wraz z biblioteką w Wilkszynie wkroczyła w etap prac wykończeniowych.

W Przychodni Weterynaryjnej przy ul. Targowej 3 w Środzie Śląskiej przebywają kociaki, które potrzebują nowych domów.

W ostatnim czasie mieszkańcy gminy Środa Śląska zgłaszali do naszej redakcji problem z brakiem kontaktu z komendą Straży Miejskiej. Jak twierdzą, na podany na stronie internetowej numer telefonu, nikt nie odpowiada. 

Wczoraj w świetlicy wiejskiej w Pielaszkowicach w gminie Udanin, odbyło się uroczyste wręczenie promes na dofinansowanie projektów w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” w 2019 roku oraz na utrzymanie urządzeń melioracji wodnych.

Tegoroczne Święto Plonów Gminy Środa Śląska odbędzie się 25 sierpnia na terenie boiska w Zakrzowie. Będą tradycyjne obrzędy, wiele atrakcji i szósta edycja Gali Disco Polo.

W imieniu organizatorów 24 sierpnia serdecznie zapraszamy do Brodna. Będzie tam moc atrakcji - coś dla miłośników wyścigów samochodowych i rodzinnych festynów.

Polskie Koleje Państwowe S.A. podpisały umowę z wykonawcą przebudowy dworca kolejowego Malczyce. Inwestycja obejmuje przebudowę budynku dworca oraz modernizację jego wnętrza: m.in. dostosowanie przestrzeni do potrzeb osób z niepełnosprawnością oraz zapewnienie wysokich standardów obsługi podróżnych.

wtorek, 06 sierpień 2019 12:09

KRWIOBUS w HMT Polska w Komornikach

1 sierpnia na terenie firmy HMT Polska zaparkował mobilny punkt poboru krwi tzw. Krwiobus. Wydarzenie to okazało się dużym sukcesem.

W Malczycach trwa konferencja prasowa dotyczącą przebudowy tamtejszego dworca kolejowego, w ramach realizowanego przez Polskie Koleje Państwowe S.A. Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016 – 2023.

W Bibliotece Publicznej w Środzie Śląskiej zorganizowano cykl szkoleń „Bibliotekarz na miarę wyzwań", które są dedykowane dla pracowników bibliotek publicznych z powiatu średzkiego.

poniedziałek, 05 sierpień 2019 21:07

Nocna przerwa w dostawie wody w Środzie Śląskiej

Średzka Woda Spółka z o.o. informuje, że z powodu awarii sieci wodociągowej, w dniu 5/6 sierpnia 2019 roku, w godz. 21:00 – 5:00, mogą nastąpić przerwy w dostawie wody

poniedziałek, 05 sierpień 2019 16:46

Festiwal Lata w Miękini już 10 i 11sierpnia!

Zbliża się kolejna 10. już edycja imprezy w Miękini. W najbliższy weekend zagoszczą tam znani i lubiani wykonawcy. Jak zawsze nie zbraknie dodatkowych atrakcji, również dla dzieci.

poniedziałek, 05 sierpień 2019 16:07

Miłośnik przyrody apeluje do myśliwych (list)

Proszę, zaapelujcie do myśliwych, aby podali polnej i leśnej zwierzynie wodę...

Czas żniw jest okresem szczególnie wzmożonej pracy rolników, podczas których dochodzi do wielu wypadków, często związanych z eksploatacją maszyn i urządzeń rolniczych. Każda nasza niewiedza, czy też nieumiejętność ich obsługi, może doprowadzić do niechcianych przez nas zdarzeń, rzutujących na nasze zdrowie.

poniedziałek, 05 sierpień 2019 15:48

Złote Gody par małżeńskich z terenu gminy Miękinia

W minioną sobotę, w Samorządowym Ośrodku Kultury w Miękini, 5 par z gminy Miękinia świętowało swoje Złote Gody.

poniedziałek, 05 sierpień 2019 15:28

Trwają bezpłatne szkolenia dla seniorów w Udaninie

Od 14 maja br. seniorzy z terenu Gminy Udanin korzystają z bezpłatnych szkoleń komputerowych.

poniedziałek, 05 sierpień 2019 14:59

Gminne inwestycje w toku

Jakie inwestycje prowadzone są obecnie w gminie Środa Śląska? Oto kilka z nich.

Strona 1 z 65