Jak działa porównywarka ubezpieczeń OC AC?

czwartek, 15 sierpień 2019 18:36 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Nie musisz przepłacać za ubezpieczenia OC i AC. Skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń i wybierz dla siebie taką polisę, która będzie najbardziej korzystna!

Najlepsza polisa samochodowa to taka, która będzie tania, a przy tym będzie zapewniała szeroką ochronę ubezpieczeniową w Polsce i za granicą. Wybranie takiej polisy samodzielnie nie musi być trudne – w tym celu wystarczy zastosować specjalną porównywarkę polis on-line, z którą wszystkie najlepsze oferty mamy na wyciągnięcie ręki.

Jeśli również zależy Ci na tym, aby znaleźć dla siebie najkorzystniejszą polisę OC czy AC, dowiedz się więcej o porównywarkach razem z nami!

 • Czym jest porównywarka OC AC?
 • Jakie ubezpieczenia możemy porównać?
 • Zalety korzystania z porównywarek ubezpieczeń
 • Porównywarka OC AC – jak to działa?
 • Czy ubezpieczenie z porównywarki można wykupić?

 

Czym jest porównywarka OC AC?

 

Porównywarka ubezpieczeniowa jest rodzajem serwisu internetowego, którego głównym celem jest porównywanie różnych ofert ubezpieczycieli. Obecnie z serwisów tego typu może korzystać każdy, kto chciałby znaleźć dla siebie korzystną ofertę – bez potrzeby wychodzenia z domu!

Najczęściej porównywarki ubezpieczeń stosowane są przez kierowców, którzy poszukują dla siebie niedrogich ubezpieczeń komunikacyjnych. Ceny tego typu polis mogą być naprawdę bardzo różnorodne, a tym samym warto także szukać tych najbardziej atrakcyjnych – nawet jeśli jesteśmy zadowoleni z dotychczasowej współpracy z ubezpieczycielem.

Internetowa porównywarka nie obliguje nas do zakupienia polisy ubezpieczeniowej – kalkulację możemy wykonać za darmo i niezobowiązująco.

 

Jakie ubezpieczenia możemy porównać?

 

Z pomocą porównywarki ubezpieczeń samochodowych możemy sprawdzić ceny czterech najbardziej popularnych typów polis ubezpieczeniowych dla kierowców, a mianowicie:

 • ubezpieczenie OC – odpowiedzialności cywilnej, obowiązkowa polisa dla każdego właściciela samochodu
 • ubezpieczenie AC – autocasco, które zapewnia większą ochronę dla samochodu i kierowcy, na przykład w przypadku kradzieży, aktów wandalizmu i innych uszkodzeń, AC to ubezpieczenie nieobowiązkowe
 • ubezpieczenie NNW – następstw nieszczęśliwych wypadków, pozwala na uzyskanie dodatkowego odszkodowania po wypadku, na przykład na leczenie
 • ubezpieczenie Assistance – zapewnia dodatkową pomoc w drodze, na przykład holowanie, naprawy

Porównywarka może dla nas zatem sprawdzić zarówno koszt najpopularniejszej polisy OC, jak również innych polis, gdy także jesteśmy zainteresowani ich zakupieniem.

 

Zalety korzystania z porównywarek ubezpieczeń:

 

 • Łatwe porównanie kosztów polis u różnych ubezpieczycieli – bez potrzeby prowadzenia osobnych kalkulacji.
 • Niższy koszt ubezpieczenia – można łatwo porównać ceny i wybrać taką polisę, która okaże się najbardziej atrakcyjna cenowo.
 • Oszczędność czasu – nie musimy udawać się do agenta i do ubezpieczyciela, wszystko załatwimy z zacisza własnego domu w zaledwie parę minut.
 • Możliwość zakupienia polisy przez internet – na podstawie dokonanej kalkulacji z dodatkowymi obniżkami.
 • Honorowanie posiadanych zniżek – ubezpieczenie weźmie pod uwagę lata bezszkodowej jazdy kierowcy.

 

Porównywarka OC AC – jak to działa?

 

Korzystanie z porównywarki ubezpieczeń naprawdę jest bardzo proste i każdy kierowca może za pośrednictwem takiego serwisu znaleźć dla siebie najkorzystniejszą ofertę – nawet w tym momencie!

Po wejściu na stronę porównywarki ubezpieczeń wybieramy typ interesującej nas polisy, na przykład ubezpieczenie samochodowe OC, a potem przystępujemy do wypisania specjalnego formularza ubezpieczenia. W formularzu tym podajemy dane o sobie jako o kierowcy pojazdu, a także dane dotyczące pojazdu oraz dotychczasowej historii ubezpieczeniowej. Dodatkowo, możemy być poproszeni o podanie danych kontaktowych.

Gdy już wypiszemy formularz, porównywarka wykonuje dla nas kalkulację i od razu prezentuje je wyniki. Dzięki temu, że są one uszeregowane od najtańszej do najdroższej, możemy bardzo łatwo wyszukać najlepszą propozycję.

 

Czy ubezpieczenie z porównywarki można wykupić?

 

Jak wspomnieliśmy już powyżej, porównywarka ubezpieczeń pozwala także na wykupienie polisy w atrakcyjnej cenie. W tym celu klikamy na przycisk znajdujący się przy wybranej ofercie i następnie jesteśmy przenoszeni na stronę internetową ubezpieczyciela.

Po wypisaniu formularza na stronie ubezpieczyciela wybieramy także formę płatności – możemy zapłacić za ubezpieczeni od razu szybkim przelewem.

 

Porówneo.pl – sprawdź najlepsze polisy już teraz!

 

Chcesz kupić najtańsze ubezpieczenie OC lub AC? Skorzystaj z serwisu Porowneo.pl i sprawdź już teraz, który ubezpieczyciel może zapewnić Ci najlepsze warunki i najniższe ceny polisy!

Porowneo.pl to porównywarka ubezpieczeń, z którą można sprawdzić także ceny polis samochodowych, w tym między innymi PZU, Generali, Aviva, Ergo Hestia, Link4, MTU24, Proama i Benefia.

Skorzystanie z porównywarki Porowneo.pl jest naprawdę bardzo proste – wystarczy tylko wypisać formularz na stronie internetowej, aby już w kilka minut sprawdzić ceny ubezpieczeń u różnych ubezpieczycieli. Sprawdź, gdzie za polisę zapłacisz najmniej!

 

(mpr)

Proponowane artykuły:

Komentarze (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

Teraz znajdziesz tanie ubezpieczenie w telefonie to proste i szybkie w aplikacji Kupdirect z Google Play skanujesz tylko kod z dowodu rejestracyjnego, bez wpisywania danych i w 5 sek masz porównanie składek a w 40 sek polisę na mailu.
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.kupdirect.app

This comment was minimized by the moderator on the site

A pudziesz Ty!

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

 1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację