Japonia. Kraj Kwitnącej Wiśni i lodów o smaku zielonej herbaty

sobota, 25 maj 2019 17:26 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W czwartek (23 maja) w Bibliotece Publicznej w Środzie Śląskiej odbyło się spotkanie z nauczycielem geografii i podróżnikiem, Bolesławem Grabowskim, który zwiedził już niemal wszystkie kontynenty i wiele krajów - Japonię, Australię, Peru, Boliwię, Kanadę, USA, Indie, Egipt... A w najbliższym czasie pragnie wybrać się do Meksyku. 

Podczas spotkania była okazja wysłuchać opowieści, obejrzeć fotografie oraz ciekawe pamiątki z podróży Pana Bolesława do Japonii.

- Japonia, to kraj, gdzie tradycja i nowoczesność tworzą wspólną całość. Jest to kraj kwitnących wiśni, „kapsułkowych” hoteli, buddyjskich mnichów oraz niezwykłej ceremonii picia herbaty – podkreślał podróżnik.

Podczas spotkania Bolesław Grabowski opowiedział także o japońskiej historii, o warunkach życia, zwyczajach i bogatej kulturze. Ciekawym punktem prezentacji było rozwinięcie tematu funkcjonowania systemu oświaty, to zaskakujące jak pilnym musi być tam uczeń.

Wśród wielu pamiątek przywiezionych z podróży, w zbiorach podróżnika jest m.in. tradycyjne japońskie kimono, które uczestnicy spotkania mieli okazję przymierzyć, co okazało się nie lada wyzwaniem, bez pomocy dodatkowej pary rąk.

Interesującą podróż i przepiękne miejsca Bolesław Grabowski udokumentował na wielu zdjęciach, po wyświetleniu których w sali czytelni BP rozpoczęła się dyskusja podróżnika z uczniami szkoły podnagimnazjalnej nr 2 w Środzie Śląskiej.

(kb) / fot. kb

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację