Jazdę "po pijaku" zakończył w przydrożnym rowie

czwartek, 17 styczeń 2019 11:20 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

- To już kolejny raz, kiedy uczestnik ruchu powiadamia dyżurnego policji o innym kierującym, który swoim sposobem jazdy stwarza zagrożenie w ruchu. Taka odpowiedzialna obywatelska postawa eliminuje z dróg bezmyślnych kierowców i  pozwala na wyciągnięcie wobec nich stosownych konsekwencji - informuje asp. sztab. Marta Stefanowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Zgłaszający powiadomił dyżurnego o kierującym Audi, który jadąc drogą krajową nie jest w stanie utrzymać prostego kierunku jazdy, czego powodem może być stan nietrzeźwości.

- Policjanci na miejscu zdarzenia zastali uszkodzony pojazd, a przy nim 33-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, który wyraźnie znajdował się pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 1,5 promila w organizmie. Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności próbował oddalić się z miejsca, jednak skutecznie uniemożliwił mu to inny uczestnik ruchu - wyjaśnia rzeczniczka średzkiej policji.

33-letni kierowca Audi stracił prawo jazdy. Musi liczyć się również z konsekwencjami, jakie grożą mu za popełnienie przestępstwa w postaci kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Czyn ten zagrożony jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

(rol/ms) / fot. policja

Komentarze (3)

This comment was minimized by the moderator on the site

co za wariaty albo pędzą bez opamiętania albo jeżdżą pijani brak słów

This comment was minimized by the moderator on the site

Słabo karają,a jest do dyspozycji sądów wachlarz kar,srogich zresztą,ale jest pobłażanie,bo ciężko skazać pijaka jak samemu się pije

This comment was minimized by the moderator on the site

moze abstynetów mało ale rozum trzeba mieć :zzz

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację