Jeden jechał za szybko, drugi był pijany...

niedziela, 28 lipiec 2019 15:45 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej zatrzymali dwóch skrajnie nieodpowiedzialnych kierowców.

Jeden przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o blisko 90 km/h, a drugi prowadził samochód na autostradzie mając prawie trzy promile alkoholu w organizmie...

- Średzcy policjanci czuwając nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego każdego dnia patrolują drogi powiatu średzkiego. Kontrolują kierujących pod kątem przestrzegania przez nich obowiązujących przepisów, w tym dotyczących ograniczeń prędkości, posiadania wymaganych dokumentów, a także stanu trzeźwości - informuje asp. szt. Marta Stefanowska, oficer prasowy KPP w Środzie Śląskiej, która przygotowała poniższą relację z zatrzymania kierowców.

Pomimo wielu apeli dotyczących tego, aby wyjeżdżając na drogę jako kierujący nie sięgać po alkohol, a także aby przestrzegać ograniczeń prędkości, policjanci wciąż zatrzymują nieodpowiedzialne osoby, które za nic mają bezpieczeństwo swoje i innych.

Funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego na drodze krajowej 94 zatrzymali kierującego pojazdem marki BMW, który przy obowiązującym w terenie zabudowanym ograniczeniu do 40 km/h jechał z prędkością 139 km/h. W związku z popełnionym wykroczeniem 47-letni mieszkaniec Środy Śląskiej stracił prawo jazdy. Policjanci nałożyli na kierującego grzywnę w postaci mandatu karnego oraz przypisali 10 punktów karnych. Ponadto po sprawdzeniu w systemie okazało się, że pojazd, którym się poruszał nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Tego samego dnia policjanci pełniąc służbę na autostradzie zauważyli kierującego pojazdem marki Nissan, który poruszał się przysłowiowym „zygzakiem”. W związku z tym został zatrzymany do kontroli drogowej. 53-letni mieszkaniec Wrocławia nie posiadał przy sobie uprawnień do kierowania pojazdami, bo jak się okazało po sprawdzeniu w systemie, prawo jazdy zostało mu zatrzymane. Oświadczył funkcjonariuszom, że stracił je dwa tygodnie wcześniej … również za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

W trakcie czynności policjanci wyczuli od mężczyzny woń alkoholu z ust. Przeprowadzone badanie wykazało, że 53-latek miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Po wykonaniu czynności mężczyzna został zwolniony, a jego pojazd zabezpieczony pomocą drogową na koszt właściciela. Mężczyzna musi liczyć się z konsekwencjami karnymi czynu, jaki popełnił. Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Nieodpowiedzialny kierowca stracił również prawo jazdy.

Policjanci apelują o rozsądek na drodze i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Wsiadając za kierownicę pojazdu mechanicznego, czy też włączając się do ruchu jako rowerzysta, bierzemy na siebie odpowiedzialność za bezpieczeństwo swoje i innych. Nie trzeba nikogo przekonywać, że wypity alkohol, ale także nadmierna prędkość, utrudniają podejmowanie szybkich, a przede wszystkim właściwych decyzji, adekwatnych do sytuacji na drodze.

Zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo na drodze.

(ms) / fot. policja,  zdj. ilustracyjne

Komentarze (3)

This comment was minimized by the moderator on the site

Jak kierowca stracił prawo jazdy którego nie miał? Bo zabrane miał wcześniej.

This comment was minimized by the moderator on the site

Wystarczy porą wieczorową aby policja stanęła przy Placu Wolności. Tu istne "Eldorado " dla lubiących szybką jazdę. Motocykliści i auta sportowe nie szczędzą mieszkańcom atrakcji. Gaz do dechy ile fabryka dała. I gdzie tu policja która powinna zapewnić mieszkańcom ład , porządek i bezpieczeństwo........

This comment was minimized by the moderator on the site

Obawiam się, że takim inteligentom już nic nie pomoże. Nawet Yanosik.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację