Jedno spotkanie, cztery nowe zadania

poniedziałek, 16 lipiec 2018 10:17 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W Starostwie Powiatowym w Środzie Śląskiej podpisano cztery umowy na kolejne inwestycje około drogowe na terenie powiatu.

 

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele czterech samorządów: Powiatu, Gminy Środa Śląska, Gminy Kostomłoty oraz Gminy Udanin. Trójstronne porozumienia dotyczyły współfinansowania przygotowania dokumentacji projektowej na budowę dwóch ścieżek rowerowych: Cesarzowice - Jenkowice oraz Cesarzowice - Ujazd Górny. Koszty przygotowania tych dokumentów w połowie sfinansuje Powiat. Pozostałą kwotę pokryją gminy, proporcjonalnie do długości ścieżki na ich terenie.

Dwie kolejne umowy dotyczyły budowy chodników w Piotrowicach oraz Paździornie. Postępowanie przetargowe wygrała Firma Wielobranżowa Anna Foremna z Malczyc. Chodniki powstaną w ramach „Programu rozwoju infrastruktury drogowej Powiatu Średzkiego na 2018 rok”, z którego już zrealizowano trzy inwestycje.

Zgodnie z podpisaną umową chodniki będą mieć 1,5 szerokości, zostaną wykonane z kostki betonowej i powinny być gotowe do 31 października br. Ich długość to: Piotrowice - 980 m, Paździorno - 548 m. Powiat dofinansuje ich budowę kwotą 140 tys. zł. Pozostała kwota, około 560 tys. zł, będzie pochodzić z budżetu gminy Kostomłoty.

– Tak owocnych spotkań jeszcze nie miałem i oczywiście życzyłbym sobie ich jak najwięcej. Dziękuję Państwu za deklarację współpracy. Wierzę, że będzie udana i przyniesie wiele korzyści mieszkańcom naszego powiatu – podsumował spotkanie starosta Sebastian Burdzy.

(rfp) fot. ers

starostwo spotkanie

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 16 lipiec 2018 22:47

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież