Jubileuszowe obchody Święta Policji w Komendzie Powiatowej w Środzie Śląskiej

piątek, 02 sierpień 2019 12:09 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

25 lipca funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej obchodzili uroczystość z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej. Była to okazja do wyróżnienia i nagrodzenia osiągnięć funkcjonariuszy i pracowników średzkiej Policji oraz wręczenia nominacji na wyższe stopnie policyjne.

Uroczyste obchody były także sposobnością do wyrażenia podziękowań dla osób i instytucji, które na co dzień współpracują i wspierają Policję w działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa w powiecie.

W uroczystości uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu podinsp. Robert Frąckowiak oraz licznie przybyli zaproszeni goście. Obchody z okazji 100 rocznicy powstania Policji Państwowej rozpoczęły się złożeniem meldunku przez dowódcę uroczystości, Naczelnika Wydziału Prewencji kom. Piotra Marcinowa. Następnie miało miejsce uroczyste wprowadzenie sztandaru Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i odegranie hymnu państwowego.

Święto Policji w powiecie średzkim swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele samorządu lokalnego oraz służb i instytucji współpracujących ze średzką Policją, którym Komendant Powiatowy Policji w Środzie Śląskiej podinsp. Dariusz Smoliński podziękował za dobrą współpracę i podkreślił, że ich pomoc oraz życzliwość stanowi wsparcie dla policjantów w realizacji ich codziennych obowiązków.

Zarówno policjantom, jak i pracownikom cywilnym Policji Komendant podziękował za zaangażowanie w wykonywaniu obowiązków służbowych, a ich rodzinom za wyrozumiałość i wsparcie w codziennej, służbie pełnionej na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu średzkiego.

Komendant podkreślił, że praca w Policji to służba i poświęcenie na rzecz społeczeństwa. To codzienne, żmudne i nie zawsze dostrzegalne wysiłki w celu ochrony zdrowia, życia oraz dbałość o mienie obywateli. Policjanci są w służbie dzień i w nocy, podczas świąt i uroczystości, zawsze wtedy, gdy inni wypoczywają z najbliższymi – policjantom niejednokrotnie brak tego czasu dla własnej rodziny.

Święto Policji to czas awansów i wyróżnień. Część uroczystości dotyczącą awansów rozpoczęło odczytanie rozkazu personalnego Komendanta Głównego Policji o mianowaniu na wyższe stopnie policyjne w korpusie oficerów starszych Policji. Komendant Powiatowy Policji nadkom. Dariusz Smoliński awansował na stopień podinspektora, natomiast I Zastępca Komendanta Powiatowego podinspektor Dariusz Matuszczyk awansował na stopień młodszego inspektora.

W bieżącym roku w Komendzie Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej na wyższe stopnie policyjne awansowało 24 funkcjonariuszy. Wyróżniający się policjanci i pracownicy komendy otrzymali nagrody od przedstawicieli samorządów gmin oraz powiatu.

W dalszej części uroczystości nastąpiły przemówienia zaproszonych gości.

Wszystkim policjantkom, policjantom oraz pracownikom Policji Komendant Powiatowy podinsp. Dariusz Smoliński podziękował za ich ofiarną i trudną pracę.

Awansowanym, wyróżnionym i nagrodzonym gratulujemy.

Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej
asp. szt. Marta Stefanowska

Komentarze (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

Ah te warkocze

This comment was minimized by the moderator on the site

Może byśmy tak się dowiedzieli kto dostał awans???

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację