Jutro policyjne kontrole na drogach powiatu

czwartek, 17 maj 2018 18:22 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jutro (18 maja) od wczesnych godzin rannych do wieczora, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śl. prowadzić będą działania kontrolne pod kryptonimem „Pieszy kontra pojazd”.

 

Ich głównym celem będą kontrole drogowe pod kątem przestrzegania przepisów zarówno przez kierujących, jak też pieszych, a w szczególności wzajemne relacje kierujący - niechronieni uczestnicy ruchu drogowego.

Policjanci podczas działań kontrolować będą kierujących pod kątem stosowania się przez nich do obowiązujących przepisów ruchu drogowego wobec pieszych. Ale również od pieszych funkcjonariusze egzekwować będą stosowanie się do przepisów, w tym do stosowania elementów odblaskowych. Kierujący, którzy usiądą za kierownicę samochodu pod wpływem alkoholu muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami.

- Pieszego określa się mianem niechronionego uczestnika ruchu drogowego. W zderzeniu z pojazdem nie chronią go, jak w przypadku kierowcy i pasażerów, poduszki powietrzne, pasy bezpieczeństwa, czy karoseria samochodu. Pieszy nie korzysta też z kasku ochronnego i ewentualnie ochraniaczy, jak rowerzysta, motorowerzysta, czy motocyklista. Jego jedyną ochronę stanowi ostrożność i stosowanie się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego, ale także elementy odblaskowe … o ile będzie o nich pamiętał. Pieszy w starciu z wielokrotnie cięższym i szybszym pojazdem praktycznie nie ma szans. Dlatego też policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego średzkiej komendy regularnie prowadzą działania ukierunkowane na podniesienie poziomu bezpieczeństwa tej właśnie grupy użytkowników dróg - podkreśla Marta Stefanowska, oficer prasowy KPP w Środzie Śl.

(rol/ms) fot. policja.pl

Ostatnio zmieniany niedziela, 20 maj 2018 23:21

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież