Jutro wzmożone kontrole na naszych drogach

czwartek, 08 listopad 2018 20:05 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jutro (9 listopada) na dolnośląskich drogach, w tym również na terenie powiatu średzkiego, prowadzone będą policyjne działania „Prędkość”.

Ich celem jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych, również poprzez dyscyplinowanie tych kierowców, którzy prowadzą pojazdy z większą od dozwolonej prędkością lub w inny sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Do działań będą wykorzystane radiowozy oznakowane i nieoznakowane, wyposażone w urządzenia rejestrujące tzw. wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również, jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą, bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka. Warto też zwrócić uwagę na porę roku i związane z tym specyficzne warunki na drodze, a więc zalegające mokre liście, czy później błoto pośniegowe.

Pamiętajmy, że na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, może dochodzić do wielu niebezpiecznych i nagłych sytuacji, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy wówczas prowadzonego pojazdu i dojdzie do tragicznych w skutkach wypadków i zdarzeń drogowych.

Warto również podkreślić fakt, że nie zawsze konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą ich sprawcy, ale w wielu przypadkach przez ich lekkomyślność, koszty ponoszą inni uczestnicy ruchu drogowego. Dlatego też, policjanci będą dyscyplinować kierowców, którzy jadąc z nadmierną prędkością mogą doprowadzić do późniejszej tragedii.

Oprócz kontroli prędkości, podczas działań policjanci będą zwracać uwagę na:

  • stan trzeźwości kierujących,
  • stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci,
  • stan techniczny pojazdów,
  • przestrzeganie przez kierujących innych przepisów ruchu drogowego.

(ms) fot. policja

Ostatnio zmieniany czwartek, 08 listopad 2018 22:23

Komentarze  

Permalink +3 młody
Jakie kontrole ??? przecież średzka policja też tzn.,, psiej grypie" widać to zresztą na naszych drogach. Nie rozmieszajcie ludzi tylko na marsz sie szykujcie
2018-11-09 08:48 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +2 micha
brudzinski nalal za nasze do michy ogony podkulili i do roboty
2018-11-09 08:43 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +3 Stefan
Jeżdżę od godziny po mrozowie o nic.
2018-11-08 21:42 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +2 Stefan
Ten modnie wygolony na boku daje radę? Czy pompuje kasę dla....? Siebie?
2018-11-08 21:21 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +2 Mirek
Z lewej strony łysy wykona zadanie bo szopek.
2018-11-08 21:17 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +2 Jack
Ten z Ruska panuje nad sytuacją czy czaruje?
2018-11-08 20:48 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +2 Michał
Ściema.
2018-11-08 20:44 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +3 Michał
Jeżdżę na bani i jutro do roboty jak co dnia. Jaka action?
2018-11-08 20:43 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +3 melida matyla
a jak z grypą
2018-11-08 20:20 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +3 szok
jeden policjant jeszcze jest w drogówce :P
2018-11-08 20:34 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież