Kierowała autem po spożyciu alkoholu

wtorek, 02 październik 2018 16:00 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ubiegłym tygodniu (w dniach 24-30.09.2018 r.) policjanci z naszego powiatu interweniowali 137 razy.

Patrol drogowy został wysłany do 19 kolizji oraz zatrzymał 7 osób kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości. Zatrzymano także 16 osób na gorącym uczynku, 4 osoby do wytrzeźwienia i 4 osoby poszukiwane.

26 września o godzinie 21:00 policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego na terenie Środy Śląskiej zatrzymali o kontroli 41-letnią mieszkankę powiatu średzkiego, kierującą pojazdem marki Mazda.

- Kobieta znajdowała się w stanie po użyciu alkoholu, miała 0,4 promila alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu w systemie okazało się, że posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez sąd. Po wykonaniu czynności została zwolniona – informuje rzeczniczka KPP, asp. sztab. Marta Stefanowska.

28 września o godzinie  16:14 na terenie gminy Miękinia policjanci zatrzymali 63-letniego mieszkańca powiatu średzkiego, który kierował motorowerem w stanie nietrzeźwości.

- Mężczyzna miał 1,60 promila alkoholu w organizmie. Po wykonaniu czynności został zwolniony. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności - podkreśla asp. sztab. M. Stefanowska.

(kb) fot. zdj. ilustracyjne

Ostatnio zmieniany wtorek, 02 październik 2018 16:03

Komentarze (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

Zauważcie, że statystyki nietrzeźwych kierowców wcale nie maleją. Nie boją się bo wyroki za jazdę pod wpływem są śmieszne http://pamietnikwindykatora.pl/wycofanie-sie-z-dobrowolnego-poddania-sie-karze-za-jazde-pod-wplywem-alkoholu/ przynajmniej jak ma się adwokata na rozprawie.

This comment was minimized by the moderator on the site

no bez przesady 0,4 to nie tak dużo żeby zaraz robić halo

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację