Kilka pożarów w jednym dniu

wtorek, 14 sierpień 2018 13:05 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wczoraj miało miejsce kilka pożarów, niektóre niemal w tym samym czasie. Sytuacja była o tyle trudna, że warunki pogodowe nie ułatwiały pracy strażakom.  

- Około godziny 14:00 dyżurny Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie o pożarze nasypu kolejowego w miejscowości Mazurowice. Sytuacja była o tyle niebezpieczna, że wiatr szybko rozprzestrzeniał ogień w pobliski lasek, a kłęby dymu uniemożliwiały jazdę drogą krajową 94. Na miejsce wysłano 10 zastępów straży pożarnej. W skutek pożaru spalone zostało około 0,5 ha wału kolejowego - informuje dyżurna Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej.

Następnie już o godzinie 16:12 zastępy, które dogaszały pożar w Mazurowicach pojechały do Szczepanowa.

- Na miejscu okazało się, że w lesie pali się trwa o powierzchni około 30 arów. Tu  zadysponowano 5 zastępów straży pożarnej. Natomiast działania prowadziły 3 zastępy, a 2 pojechały do kolejnego pożaru w miejscowości Błonie. Dyżurny o 16:20 odebrał zgłoszenie o pożarze ściętych konarów drzew, złożonych w lesie - dodaje dyżurna KP PSP w Środzie Śląskiej

O godzinie 17:46 powiadomiono dyżurnego o pożarze podkładów kolejowych w miejscowości Księginice, a już o godzinie 18:20 strażacy wrócili do Mazurowic w celu dogaszenia pożaru. 

(rol) fot. OSP Malczyce

 

 

Komentarze  

Permalink 0 Jonasz
Jakoś za dużo tych pożarów w okolicy nawet jak na takie upały. Przypadek to chyba nie był albo mamy wyjątkowego pecha. Miejmy nadzieję że upały odpuszczą i trochę mniej takich zdarzeń będzie. Straż pożarna się nie rozdwoi i wszystkiego nie opanuje.
2018-08-14 20:14 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 error
jakoś mi się wierzyć nie chce ze to tak same z siebie te pozary
2018-08-14 13:19 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież