Klub dziecięcy w Malczycach dłużej otwarty

piątek, 09 marzec 2018 11:46 Dział: Malczyce
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od 5 marca 2018 r. wydłużono godziny funkcjonowania klubu dziecięcego „Szczęśliwe Misie” w Malczycach, dzięki czemu dzieci mają zapewnioną dłużej opiekę. Placówka będzie otwarta 8 godzin dziennie.

 

Do tej pory, zgodnie z obowiązującym przepisami, dzieci mogły przebywać w ciągu dnia w klubie dziecięcym do 5 godzin. Niejednokrotnie stanowiło to problem dla rodziców, którzy zmuszeni byli zapewnić swoim pociechom dodatkową opiekę.

Wychodząc jednak naprzeciw potrzebom rodziców, w związku ze zmianą przepisów, które umożliwiły takie rozwiązanie, placówka będzie teraz otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00.

Dodatkowo, w celu zaspokojenia zapotrzebowania na miejsca opieki dla najmłodszych dzieci, tych w wieku do lat 3, od 1 września 2018 roku otwarty zostanie nowo wybudowany, w technologii modułowej, dwuoddziałowy żłobek.

Żłobek powstanie na terenie działki, przy publicznym przedszkolu, w którym mieści się również klub dziecięcy „Szczęśliwe Misie”.

Zarówno utworzenie jak i funkcjonowanie obydwu placówek, klubu dziecięcego oraz żłobka,  współfinansowanej jest ze środków rządowego programu MALUCH+.

(gmal) fot. ug

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany sobota, 31 marzec 2018 01:37

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację