Klub Honorowych Dawców Krwi wkrótce rozpocznie działalność!

piątek, 18 styczeń 2019 19:07 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(4 głosów)

W Komornikach powstaje Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK PULS HMT pod patronatem średzkiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża.

W siedzibie firmy HMT Heldener Metalltechnik Polska w Komornikach odbyło się zebranie założycielskie członków Klubu Honorowych Dawców Krwi.  

Klub HDK PCK PULS HMT, który rozpoczyna działalność już w styczniu br. będzie działał przy Oddziale Rejonowym PCK w Środzie Śląskiej. Gośćmi honorowymi spotkania byli reprezentanci Dolnośląskiego Oddziału Okręgowego PCK - Krzysztof Klarecki i Lesław Kosik oraz Prezes Oddziału Rejonowego PCK w Środzie Śląskiej - Wiesław Kudryński.

- Chęć założenia klubu była inicjatywą pracowniczą, mającą na celu zrzeszenie osób zainteresowanych tematyką krwiodawstwa jak i aktywnych krwiodawców, aby wspólnie oraz wszechstronnie propagować te idee wśród pracowników firm naszej strefy oraz lokalnej społeczności. Należy dodać, że dużego poparcia w założenie i działalność klubu udzielił dyrektor firmy, a pomoc drugiemu człowiekowi poprzez oddawania drogocennej krwi jest u nas mile widziana - wyjaśniają założyciele, a jak podkreślili zaproszeni goście: - Jest to godna do naśladowania inicjatywa pracowników i kadry kierowniczej firmy.

Celem działalności klubu jest przeprowadzanie akcji informacyjnych i edukacyjnych oraz organizowanie zbiórek krwi. Klub ma również w planach aktywność w obszarach dawstwa szpiku kostnego oraz przeprowadzanie akcji edukacyjnych poszerzających wiedzę z zakresu ratownictwa medycznego.

Wszystkich sympatyków zapraszamy do kontaktu z klubem za pośrednictwem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub w siedzibie firmy HMT Polska w Komornikach.

(red/pck)

Fotka 1 HMT PCK

Ostatnio zmieniany piątek, 18 styczeń 2019 19:27

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
0 Characters
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację