Klub Sportowy z Damianowa lubi pomagać

poniedziałek, 10 czerwiec 2019 13:21 Dział: Udanin
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

2 czerwca na boisku w Damianowie, oprócz ligowej kolejki, przeprowadzono dwie akcje społeczne.

Pierwsza z nich to finał akcji Madagaskar. - Uzbieraliśmy pokaźną liczbę butów piłkarskich, getry. Stroje piłkarskie oraz piłki (które otrzymaliśmy również od Pana Piotra Piwowarczyka z OZPN Legnica). Całość dostarczymy do fundacji w Szwajcarii ADES - Association pour le Développement de l'Energie Solaire, która przekaże je bezpośrednio do drużyny piłkarskiej na Madagaskarze – mówi Artur Młynarczyk, jeden z organizatorów.

Z pewnością zawodników z Afryki ucieszy taka ilość prezentów. - Choć gramy w najniższej lidze w kraju, to jednak tam, na innym kontynencie, są ludzie tacy sami jak my, którzy borykają się z większymi problemami sportowymi niż my, takimi jak brak jakichkolwiek butów czy nawet piłki, a przecież piłka powinna łączyć, a nie dzielić – zaznaczają organizatorzy.

Podczas niedzielnego meczu zbierano również pieniążki na rzecz Alana Wróblewskiego, chorego chłopca z Ujazdu Górnego. Przezes-Ulli Schaffter przygotował koszulki polo z herbem klubu oraz flagami Polski i Madagaskaru. - Dziękujemy firmie 3D Studio z Legnicy - podkreślają organizatorzy. Dochód ze sprzedaży koszulek zasili konto fundacji. Od zarządu klubu Alan otrzymał dyplom oraz strój piłkarski z piłką i rękawicami. Na ten moment udało się uzbierać ok. 2000 zł.

- Bardzo ładny gest wykonał sędzia naszego meczu Pan Woźny Łukasz, który przekazał całe wynagrodzenie na rzecz chorego chłopca! – z dumą informuje Artur Młynarczyk, który w imieniu swoim i kolegów, składa serdecznie podziękowania wszystkim, którzy zechcieli włączyć się w pomoc.

(kb) / fot. KS Damianowo

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację