×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 147.

Kobieta leżała w tunelu z butelką denaturatu

piątek, 30 marzec 2018 14:21 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ciągu ostatnich kilku dni Straż Miejska w Środzie Śląskiej podejmowała kilkanaście interwencji wobec osób nietrzeźwych, a także wobec kobiety, bez stałego miejsca zamieszkania.

13 marca do komendy SM wpłynęła informacja, z której wynikało, że w tunelu prowadzącym do średzkiego domu kultury leży kobieta.

- Na miejscu zgłoszenie potwierdziło się. W tunelu zastano nietrzeźwą kobietę znaną z wcześniejszych interwencji. Znaleziono przy niej opróżnioną do połowy butelkę z niebieskim płynem o zapachu denaturatu – wyjaśniają strażnicy.

Ponieważ kobieta była nietrzeźwa przewieziono ją do Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Kilka dni później, strażnicy podejmowali wobec kobiety kolejne interwencje. W pierwszym przypadku, w stanie upojenia przebywała w poczekalni Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej. W drugim, będąc pod wpływem alkoholu, zachowywała się bardzo głośno w jednej ze średzkich przychodni.

Leżał na ziemi. Miał padaczkę

Do nietrzeźwego mężczyzny strażnicy miejscy podejmowali interwencję 14 marca na placu Wolności w Środzie Śląskiej. Z przekazanych informacji wynikało, że na ziemi leży mężczyzna najprawdopodobniej po ataku padaczki.

- Na miejscu zastaliśmy znanego z wcześniejszych interwencji mężczyznę. Był przytomny, pod widocznym wpływem alkoholu. Ponieważ wskazywał dłonią na ból głowy i ból klatki piersiowej na miejsce wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego – wyjaśniają strażnicy miejscy.

Mężczyznę przekazano pod opiekę lekarzowi pogotowia.

Leżał za domem kultury

Kilka dni później funkcjonariusze straży miejskiej otrzymali kolejne zgłoszenie o osobie leżącej na ziemi za średzkim domem kultury.

- Zgłoszenie potwierdziło się. Na ziemi spał nietrzeźwy mężczyzna. Po przebudzeniu ustalono, że nie uskarża się na bóle wewnętrzne, nie ma również żadnych obrażeń - informuje strażnik.

Po kilku minutach interwencji na miejsce przybył zespół ratownictwa medycznego. Lekarz stwierdził brak podstaw do hospitalizacji. Mężczyznę odprowadzono do miejsca zamieszkania znajomej i przekazano pod jej opiekę.

Spał na ziemi w parku

24 marca strażnicy miejscy podjęli interwencję w średzkim parku miejskim w związku z kolejnym zgłoszeniem o osobie śpiącej na ziemi. Na miejscu zastano nietrzeźwego mężczyznę. 27-latka przewieziono do miejsca zamieszkania i przekazano matce.

(red) fot. isz (zdj. ilustracyjne)

Ostatnio zmieniany sobota, 31 marzec 2018 03:37

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież