Kobieta uderzyła głową o krawężnik

poniedziałek, 19 marzec 2018 23:02 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ciągu ostatnich dni strażacy interweniowali kilkunastokrotnie na terenie powiatu średzkiego. Pożary traw, kolizje drogowe i pomoc osobom poszkodowanym. Jak wyglądały interwencje zastępów straży pożarnej?

 

Pomoc poszkodowanemu

13 marca zastępy straży pożarnej podjęły interwencję w Środzie Śląskiej przy ulicy Sikorskiego, gdzie jeden z mieszkańców wymagał pomocy medycznej. Na miejsce zadysponowano zastęp JRG Środa Śląska.

- Działania straży polegały standardowo na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie na udzieleniu mężczyźnie kwalifikowanej pomocy medycznej w postaci tlenoterapii, a także wsparcia psychicznego – wyjaśniają strażacy.

 

Kobieta uderzyła głową o krawężnik

Następnego dnia, 14 marca w Środzie Śląskiej na ul. Legnickiej przed przejściem dla pieszych przewróciła się starsza kobieta.

- Do osoby poszkodowanej zadysponowano zastęp ze Środy Śląskiej. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a także na udzieleniu kobiecie KPP do momentu przyjazdu pogotowia – wyjaśnia dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Środzie Śl., mł. ogn. Krzysztof Mazur.

 

Samochód osobowy wpadł do rowu

16 marca pomiędzy Błoniami a Miękinią samochód osobowy wpadł do rowu. Pojazdem podróżowały dwie osoby, w tym dziecko. Wszyscy opuścili pojazd o własnych siłach. Na miejsce zadysponowano zastępy: JRG Środa Śląska, OSP Miękinia i JRG Wrocław.

- Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a także na likwidacji zagrożenia powstałego wskutek wypadku – wyjaśnia dyżurny.

 

Pożary traw

Jak informuje mł. ogn. Krzysztof Mazur, dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Środzie Śląskiej w ciągu ostatnich kilku dni doszło również do dwóch pożarów traw. Do pierwszego zdarzenia doszło 11 marca po godzinie 20 w okolicy Komornik.

Z kolei 12 marca doszło do pożaru suchych traw w Księginicach w okolicy targowiska. Na miejsce zadysponowano zastęp OSP Głoska. Jak ustalono na miejscu, na skraju lasu paliły się gałęzie i sucha trawa.

(red), Fot. zdj. ilustracyjne

Ostatnio zmieniany środa, 21 marzec 2018 19:26

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież