Kochajmy pługi, tak szybko odchodzą (okiem mieszkańca)

środa, 13 luty 2019 15:01 Dział: Listy / opinie
Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Zimą, jako podrostek kładąc się spać, marzyłem o śnieżycy, takiej rodem z filmów. Żeby opady zablokowały dojazdy do szkół, marzyłem o zaspach sięgających parapetów na parterze, a może i wyżej.  Armagedon i dzień wolny.

I o to mamy AD 2019 i marzenia mógłby spełnić 1 cm, tak JEDEN centymetr śniegu, ba! Mniej niż centymetr. Ten katastrofalny, acz znikomy opad, ledwo przykrywający ulice, zablokował zmotoryzowanych na kilka godzin, nie wspominając o pieszych, bo Ci bez raków nie powinni wychodzić z domu. I cały czas mówię o mieście powiatowym w XXI w. przy wszem i wobec ogłaszanym ociepleniu klimatu. Gdyby tak spadło 50 centymetrów śniegu?

Media mają dziś taką siłę przekazu, że apele „mniej soli, sól szkodzi” nawet drogowcy wzięli do serca, co nie zmienia faktu, że jest jeszcze archaiczny, aczkolwiek skuteczny piasek. Można by tak, sam nie wiem... Posypać nim ulice i chodniki? Taaak to przestarzałe metody, śnieg stopnieje i będą brudne ulice, ale jest szansa na poruszanie się bez obawy o złamanie nogi czy rozbicie samochodu.

Problem w tym, że pługi razem z bocianami odleciały czekając gdzieś daleko, na przyjście wiosny. W oko rzucił mi się „minipłużek” starający się coś tam w rynku ogarnąć, pod okiem możnowładców średzkich poprawić sytuację chociażby wizualnie. I to chyba wszystko. Śledząc okoliczne drogi, świadkowie twierdzą, że widziano dwa duże pługi mknące w kierunku Kostomłotów. Tam ślad się urwał, bo drogi powrotnej już nie odśnieżyły. W zasadzie mnie to nie dziwi, to przecież to kierunek na południe, do ciepła, do lata.

I wszystko było by fajnie, byłoby śmiesznie gdyby nie było trochę zbyt niebezpiecznie. Oczywiście okoliczności tłumaczących jest pewnie wiele, tylko nadal rozmawiamy o opadzie na poziomie JEDNEGO CENTYMETRA! Kochajmy pługi, tak szybko odchodzą.

(lp) / fot. lp

Komentarze (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

Dawno nie czytałem większych bzdur, zmarnowany czas

This comment was minimized by the moderator on the site

#####@@@@#@#@#@#©%©%@# tyle ci powiem było trzeba ruszyć 4litery nigdy nie będzie to dobrze i na czas zrobione nawet podadki tego nie załatwią!!!!! Chodniki na wioskach przed posesją sami muszą odśnieżać i ujjj a chodniki powiatu a jak nie sssruuu mandat

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację