Kolejne place zbaw na terenie gminy Udanin

piątek, 26 październik 2018 13:24 Dział: Udanin
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

3 nowe place, które są do dyspozycji najmłodszych mieszkańców Gminy Udanin powstały w miejscowościach Udanin, Sokolniki i Konary w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi”.

Umowa o przyznanie pomocy pomiędzy Gminą Udanin, a Województwem Dolnośląskim została podpisana w sierpniu br. Wykonawcą zadania była firma FIOR Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w prowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. Wartość inwestycji to 96 076,16 zł. natomiast kwota dotacji przyznana przez Województwo Dolnośląskie to 25 000,00 zł.

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego na uczniów czekał także nowo wybudowany plac zabaw przy szkole podstawowej w Ujeździe Górnym, na który składa się: zjeżdżalnia ze ścianką wspinaczkową, karuzela platformowa, huśtawka ważka, huśtawka podwójna, 2 bujaki sprężynowe, 2 ławeczki oraz regulamin. Zadanie zostało sfinansowane z budżetu gminy Udanin. Koszt budowy placu zabaw to 37 041,08 zł. Wykonawcą zadania była także firma FIOR Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu.

Niebawem pojawi się pierwsza w gminie, a także w powiecie średzkim otwarta strefa aktywności OSA w miejscowości Ujazd Górny. Gmina Udanin na ten cel pozyskała dotację ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, którego dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.
OSA składać się będzie z następujących elementów:
• Siłownia plenerowa
• Strefa relaksu
• Sprawnościowy plac zabaw
• Ogrodzenie terenu

Gmina Udanin

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację