Kolejni nietrzeźwi kierujący zatrzymani przez policjantów

czwartek, 06 czerwiec 2019 12:21 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ostatnich dniach średzcy policjanci zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierujących. Trzech miłośników jednośladów w wieku od 41 do 59 lat zdecydowało się wsiąść na rower w stanie nietrzeźwości. Mieli od jednego do dwóch promili alkoholu w organizmie.

1 czerwca ok. godz. 10.00 dyżurny otrzymał zgłoszenie dotyczące kierującego samochodem, który może być nietrzeźwy. Funkcjonariusze ustalili, że 65-letni mieszkaniec powiatu średzkiego przyjechał samochodem do sklepu, aby kupić alkohol. Przeprowadzone badanie potwierdziło, iż mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 65-latkowi prawo jazdy. Mężczyzna musi liczyć się z zarzutem kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia dzielnicowi zatrzymali do kontroli 65-letniego mieszkańca powiatu średzkiego, który kierował  motorowerem w stanie nietrzeźwości. Jak się okazało mężczyzna miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. On również usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Policjanci przypominają, że alkohol jest jedną z najczęściej występujących przyczyn powodujących wypadki, w tym te ze skutkiem śmiertelnym. Ani subiektywne przekonanie o swoich świetnych umiejętnościach na drodze, ani fakt, że być może nie raz po spożyciu alkoholu udało się bezpiecznie dotrzeć do celu, nie wyrządzając krzywdy sobie, ani innym, nie jest gwarancją, że kolejnym razem też tak będzie.

Siadając za kierownicę samochodu lub na rower po wypiciu alkoholu narażamy na utratę zdrowia, a nawet życia, nie tylko siebie, ale również innych uczestników ruchu drogowego. Nie liczmy na „szczęście”, polegajmy na zdrowym rozsądku, pamiętajmy o obowiązku dbania o bezpieczeństwo własne i najbliższych, no i wreszcie nie zapominajmy o konsekwencjach karnych kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

(ms) / fot. zdj. ilustracyjne

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

ja też nigdy nie jeżdżę po alkoholu bo szkoda ale najpierw go wypijam a później jadę.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację