Kolejni nietrzeźwi kierujący zatrzymani przez średzkich policjantów

środa, 14 sierpień 2019 16:24 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

12 sierpnia wieczorem na drodze krajowej 94 funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej zatrzymali kolejnego kierowcę, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. 

54-letni mieszkaniec powiatu lubińskiego przy obowiązującej „50-tce” jechał z prędkością 103 km/h. W związku z popełnionym wykroczeniem mężczyzna stracił prawo jazdy. Policjanci nałożyli na niego również grzywnę w postaci mandatu oraz punktów karnych.

Mandatem zakończyła się również jazda 64-letniego mieszkańca Wrocławia, który postanowił jechać rowerem w stanie po użyciu alkoholu.

Ponadto średzcy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących samochodami. Jeden z nich wpadł po tym jak na rondzie w jednej z miejscowości na  terenie gminy Miękinia wjechał w znak drogowy. Świadkiem tego zdarzenia był funkcjonariusz będący w czasie wolnym od służby. Policjant, kiedy zbliżył się do kierującego, zorientował się, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu. Wezwany na miejsce patrol sprawdził stan trzeźwości kierującego. Okazało się, że 53-letni mężczyzna ma blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany w jednej z miejscowości na terenie gminy Środa Śląska. Dyżurny został powiadomiony o kierującym pojazdem marki Ford, który wjechał w ogrodzenie posesji, a następnie oddalił się. Zgłaszający interwencję w niedalekiej odległości od miejsca zdarzenia zauważył pojazd sprawcy, a w nim kierującego, który, jak się wkrótce okazało, był nietrzeźwy. Policjanci na miejscu poddali mężczyznę badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Przeprowadzone badanie wykazało, że 31-letni mieszkaniec powiatu średzkiego ma ponad 1 promil. Po sprawdzeniu w systemie okazało się również, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Obaj nieodpowiedzialni kierowcy muszą liczyć się z konsekwencjami karnymi swoich czynów. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości stanowi bowiem przestępstwo, za które grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Policjanci kolejny raz apelują o rozsądek na drodze. Tym razem na szczęście obyło się bez tragedii. Tym razem ...

Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej
asp. szt. Marta Stefanowska

Komentarze (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

Pijany kierowca to ktoś kto powinien być karany jak za nielegalne posiadanie broni...Do 8 lat !

This comment was minimized by the moderator on the site

Łapać Pijakow szkoda słów co się teraz dzieje chleje i jedzie zabierać prawo jazdy. Na zawsze brawo Policja

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację