Kolejny interesujący wykład historyczny w średzkim muzeum

piątek, 16 listopad 2018 19:41
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Towarzystwo Miłośników Ziemi Średzkiej i Muzeum Regionalne w Środzie Śląskiej zapraszają na kolejny interesujący wykład historyczny.

Tym razem dr Paweł Mateusz Duma z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Wrocławskiego  opowie o "Bitwie z 1757 roku w krajobrazie kulturowym Lutyni".

Zapraszamy  20 listopada 2018 r. na godz. 17.00 do Muzeum Regionalnego w Środzie Śląskiej.

(rol/rm) / fot. pd

Paweł Mateusz Duma, ur. 1984 r. we Wrocławiu (obecnie mieszka we Wrocławiu, wcześniej m.in. mieszkaniec Siemiechowa, przysiółka Kadłuba w gminie Miękinia). Obronił pracę magisterską w 2009 r. w Instytucie Archeologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Tam również w 2013 r. napisał doktorat pt. „Śmierć nieczysta w obrządku pogrzebowym społeczeństwa przedindustrialnego na Śląsku, Górnych Łużycach i w Hrabstwie Kłodzkim”. Od 2014 r. jest adiunktem w Instytucie Archeologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Uczestnik i kierownik licznych badań wykopaliskowych prowadzonych we Wrocławiu i na dawnych miejscach straceń na Śląsku. Członek Stowarzyszenia Ochrony i Badań Zabytków Prawa. Autor dwóch książek i licznych artykułów publikowanych w Polsce i za granicą.

MUZEUM Wyklad 20 11 2018

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież