Kolejny nowy sprzęt dla OSP w Ujeździe Górnym

piątek, 30 marzec 2018 12:41
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Strażacy z Ujazdu Górnego po raz kolejny w tym roku doposażają swoją jednostkę OSP. Dzięki hojności sponsorów i datkom przekazywanym z 1%, uzupełniają niezbędny sprzęt ratowniczy.

 

Podczas akcji ratowniczo-gaśniczych wymagany jest drogi i specjalistyczny sprzęt, który również się zużywa. Strażacy z Ujazdu Górnego są znani są ze swojej aktywności, która przekłada się na częste doposażenie ich jednostki.

- W tym roku udało się nam, dzięki datkom przekazywanym z 1% podatku dochodowego i hojności firmy Mat-Poż, z którą już współpracujemy od dłuższego czasu, pozyskać sprzęt o wartości przeszło 4 tys zł. Dla jednostek OSP takie kwoty czasem są nie do przeskoczenia, ale zawsze możemy liczyć na pomoc ze strony wspaniałych ludzi - mówi naczelnik OSP Rafał Guzy.

Sprzęt, który kupili został już zamontowany na ich nowym samochodzie bojowym TGM Man, który w zeszłym roku, dzięki zaangażowaniu pani wójt gminy Udanin Teresy Olkiewicz, trafił do jednostki w ramach projektu unijnego, w którym gmina brała udział.

- Potrzeba zakupu nowego sprzętu ratowniczego wynika z używania go podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. Musimy mieć pewność, że nigdy nas nie zawiedzie i będziemy w 100% przygotowani do pomocy osobom poszkodowanym - dodaje zastępca naczelnika OSP, Karol Dobrzycki.

(ws) fot. OSP Ujazd Górny

 

Ostatnio zmieniany sobota, 31 marzec 2018 03:40

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież