Kondolencje od Władz Powiatu Średzkiego

piątek, 05 kwiecień 2019 10:50 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wyrazy głębokiego ubolewania i współczucia Rodzinie oraz Bliskim z powodu śmierci WACŁAWA JASKUŁY


wieloletniego samorządowca, wspaniałego nauczyciela i dobrego człowieka

składają:

Starosta Powiatu Krzysztof Szałankiewicz,

Przewodniczący Rady Powiatu Artur Bogucki

wraz z radnymi rady powiatu i pracownikami starostwa powiatowego

Wacław Jaskuła całe swoje życie związał z Gminą Kostomłoty. Urodził się i pracował w Kostomłotach, mieszkał w Wichrowie. W 1979 roku rozpoczął pracę jako nauczyciel matematyki w Szkole Podstawowej w Kostomłotach i był nim przez 27 lat. Co niezwykle istotne nauczanie dzieci skutecznie łączył z kompetencjami i działaniami menadżerskimi. Był m.in. zastępcą dyrektora Szkoły Podstawowej w Kostomłotach, dyrektorem Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół oraz dyrektorem Gminnego Ośrodka Obsługi Szkół.

Wacław Jaskuła posiadał ogromne doświadczenie samorządowe: 

- w kadencji 1990-1994  - przewodniczący Rady Gminy Kostomłoty

- w kadencji 1994-1998 - radny Gminy Kostomłoty

- w kadencji 1998-2002 - przewodniczący Rady Powiatu w Środzie Śląskiej

- w kadencji 2002-2006 - radny Rady Powiatu w Środzie Śląskiej

- w kadencji 2006-2010 i 2010-2014 - wójt Gminy Kostomłoty.

Na szczególne podkreślenie zasługuje zaangażowanie w reaktywację i organizację Powiatu Średzkiego w 1998 roku. Pierwsza uchwała Rady Powiatu w Środzie Śląskiej z dnia 9 listopada 1998 roku dotyczyła wyboru przewodniczącego rady. Funkcję tę 13 głosami za powierzono Wacławowi Jaskule. Zakres obowiązków nowego przewodniczącego był bardzo szeroki. Na zorganizowanie czekał nowy urząd. Konieczne było wybranie jego władz, określenie statutu, regulaminu starostwa i powołanie jednostek organizacyjnych. Obowiązki te nowy przewodniczący wykonywał odpowiedzialne i z najwyższą starannością. 23 listopada 1998 r. wraz ze starostą powiatu Ferdynandem Grabowieckim odebrał w Warszawie z rąk ówczesnego premiera akt powołania Starostwa Powiatowego.

Jako wójt Gminy Kostomłoty okazał się dobrym i odpowiedzialnym gospodarzem, dążącym całą swoją pracą do zrównoważonego rozwoju gminy.  Za jego kadencji  i dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym wybudowano między innymi: nowoczesną oczyszczalnię ścieków, skanalizowano wiele miejscowości,  wybudowano świetlice wiejskie, zmodernizowano wiele boisk sportowych.

Wacław Jaskuła był człowiekiem pełnym pasji. Jedną z nich - iluzją, bardzo chętnie i bezpłatnie dzieli się z małoletnimi mieszkańcami powiatu, ale najważniejszą był sport - biegi na orientację oraz jazda rowerem na orientację. W bezpośrednich kontaktach dał się poznać jako człowiek życzliwy, uczciwy i sprawiedliwy, a przede wszystkim jako człowiek wielkiego serca i wielki lokalny patriota.

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany piątek, 05 kwiecień 2019 10:56

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację