Konkurs „Kreatywni w Gminie Malczyce” rozstrzygnięty

środa, 29 maj 2019 22:03 Dział: Malczyce
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Konkurs realizowany jest w gminie Malczyce od 2015 roku. W ramach programu wspierane są projekty, które angażują mieszkańców na rzecz dobra wspólnego.

Program jest prowadzony z myślą o organizacjach pozarządowych oraz grupach nieformalnych, które podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej. Polega na wsparciu finansowym przez gminę oddolnych inicjatyw społecznych mających na celu uzyskanie trwałych efektów poprawiających standardy życia, wizerunek miejscowości czy funkcjonalność istniejącej infrastruktury. Założeniem programu jest także aktywizacja mieszkańców, którzy poprzez wspólną pracę i realizację zadań, uzyskują wymierne efekty i podnoszą poziom życia społecznego.

Do udziału w konkursie grantowym „Kreatywni w Gminie Malczyce 2019” złożono 14 projektów. Z przyczyn formalnych tj. brak zapewnienia wkładu własnego w wysokości co najmniej 40% wartości całkowitej zadania,  4 wnioski zostały odrzucone.

W 2019 roku zaplanowano na ten cel kwotę 20 tys. zł. Dofinansowanie zostało przyznane na realizację 4 projektów, które otrzymały najwyższą liczbę punktów.

Rada Sołecka Rachowa otrzyma 5 000,00 zł na zagospodarowanie terenu przy świetlicy wiejskiej.

Sołtys i Rada Sołecka Rusko przeznaczą 5 000,00 zł na budowę wiaty przy boisku sportowym.

Rada Sołecka Kwietna kwotą 5 000,00 zł zagospodaruje tereny zielone w Kwietnie.

LKS ODRA Malczyce otrzyma 5 000,00 zł na szatnię przy boisku sportowym.

Serdecznie gratulujemy aktywności lokalnej i zaangażowania. Wszyscy wnioskodawcy wykazali się dużą pomysłowością. Dziękujemy za chęci kształtowania lepszego wizerunku wsi.

(gmal)

Komentarze (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

O masz ci los stowarzyszenie nie dostało pieniążków. Jak to ktoś napisał łubu dubu niech nam żyje prezes naszego klubu.

This comment was minimized by the moderator on the site

Po co wiata na boisku w Rusku jak tam boiska nie ma! Tereny zielone w Kwietnie? A co to park narodowy? Wójcie opamiętaj się!!!!!!!

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację