Krajobraz spod powiek (fotoreportaż)

wtorek, 27 marzec 2018 10:00 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W połowie marca w średzkim muzeum odbył się wernisaż prac Marii Bereźnickiej-Przyłęckiej. Obrazy autorki zachwycają swoją wyjątkowością, połączeniem różnych faktur i kolorami.

 

To było prawdziwa uczta dla wrażliwego oka. Do średzkiego muzeum zawitała sztuka Marii Bereźnickiej-Przyłęckiej, cenionej na całym świecie malarki. Nasycone kolorem, pokryte różnymi fakturami obrazy przyciągały wzrok, zachwycając kolorystyką i klimatem. Lekko sennym, niczym spod przymkniętych powiek.

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na kierunku malarstwo i tkanina unikatowa, Maria Bereźnicka-Przyłęcka na początku swojej kariery zajmowała się tkaniem gobelinów. Po pewnym czasie zajęła się malarstwem, przemycając jednak do swoich obrazów tkackie elementy i ciekawą fakturę obrazów.

Maria Bereźnica-Przyłęcka, to autorka 38 wystaw indywidualnych w Polsce, Niemczech, Austrii, Czechach i USA. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych i muzealnych w Polsce i w kolekcjach w Niemczech, Francji, Austrii, Grecji, Finlandii, Australii i w Stanach Zjednoczonych.

Jeśli jeszcze nie wiedziałeś wystawy, zapraszamy do Muzeum Regionalego w Środzie Śląskiej. Obrazy autorki możemy ogladąć jeszcze do 15 kwietnia.

(isz), Fot. isz

1 wystawa

1 wystawa1

1 wystawa2

1 wystawa3

1 wystawa4

1 wystawa6

1 wystawa7

1 wystawa8

2 wystawa5 001

3 201 IMG 1462

Więcej zdjęć TUTAJ

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany środa, 28 marzec 2018 00:13

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież