Kredyt pozwala na więcej!

piątek, 02 sierpień 2019 10:48 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wielu ludzi w dzisiejszych czasach decyduje się na odejście od monotonii i zasad sprzed kilku dekad. Jeszcze kilkanaście - kilkadziesiąt lat temu ludzie z dużą rezerwą podchodzili do brania pożyczek i kredytów, z obawy przed wygórowanymi opłatami lub niejasnymi warunkami umów bankowych.

Od kilku lat jednak coraz więcej osób przekonuje się do produktów finansowych, jakimi są kredyty gotówkowe, pożyczki, leasing czy znane i popularne raty. W zasadzie wszystkie te produkty działają na podobnych zasadach - są to udzielane na konkretnych warunkach pieniądze, do wypłaty których podstawą jest umowa między bankiem, a klientem.

W mocy umowy tej bank realizuje całą płatność za konkretny produkt, a klient zobowiązuje się do spłaty tej należności w ustalonych wcześniej ratach. Aby jednak móc korzystać w pełni z oferowanych przez banki usług finansowych trzeba najpierw dowiedzieć się, jak sprawdzić zdolność kredytową?

Jak zweryfikować zdolność kredytową?

Jak sprawdzić zdolność kredytową, aby bez trudu wziąć kredyt lub pożyczkę? W pierwszej kolejności można posłużyć się internetowym kalkulatorem, który to przeprowadzi wstępną symulację i pozwoli nakreślić ramy tego, czego można spodziewać się w banku czy instytucji finansowej. Kalkulator kredytowy to urządzenie stworzone z myślą o osobach zainteresowanych produktami finansowymi. Urządzenie to na podstawie pewnych danych weryfikuje czy dany klient spełnia wymogi kredytowe oraz na ile je spełnia. Przekłada się to na samą zdolność kredytową, a ta przeliczana jest po prostu… na gotówkę. Osoby, które mają niewysoki dochód, dużo zobowiązań finansowych, wielu członków rodziny na utrzymaniu, czy też są już w podeszłym wieku mogą mieć znacznie obniżoną zdolność kredytową. Inni zaś, którzy są w młodym wieku, mają stałe zatrudnienie i niewielką ilość zobowiązań, a także dysponują dużą ilością czasu na spłatę kredytu mogą liczyć na wysoki próg gotówkowy.

Ciąg dalszy procesu

Po dowiedzeniu się, jak sprawdzić zdolność kredytową oraz po jej weryfikacji na własną rękę, warto spotkać się z doradcą finansowym - bankowym lub prywatnym. Osoba ta dysponuje znacznie czulszymi urządzeniami do sprawdzania dostępności usług finansowych, a także ma wgląd w konkretne produkty bankowe. Dzięki temu może stworzyć gotową ofertę kredytu lub pożyczki. Często doradca finansowy jest też pośrednikiem, u którego można załatwić także wszelkie formalności.

Artykuł zewnętrzny

Proponowane artykuły:

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację