Które sołectwo "zgarnie" 10 tysięcy złotych?

wtorek, 18 wrzesień 2018 11:43 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Osiem sołectw z terenu powiatu średzkiego uczestniczyło w tegorocznym konkursie „Nasza wieś ma się czym pochwalić”.  Na to najaktywniejsze i najlepiej dbające o prządek oraz tradycje, czeka nagroda o wartości 10 tys. zł.

-  Wizytacje komisji już się skończyły.13 września byliśmy w dwóch ostatnich wioskach tj. Ciechowie i Osieku, teraz najtrudniejsze zadanie – wyłonienie laureatów. Posiedzenie komisji odbędzie się już jutro, lecz ogłoszenie wyników nastąpi dopiero w tę sobotę w Damianowie. Już teraz dziękuję sołectwom za gościnę. Nie mam wątpliwości, że wszystkie mają potencjał, a na pewno aktywnych mieszkańców, którzy chcą zmieniać swoje najbliższe otoczenie i rzeczywistość na lepszą. To wartość nie do przecenienia! Do zobaczenia w Damianowie - zaprasza starosta średzki Sebastian Burdzy.

W tym roku w konkursie wzięły udział sołectwa z gmin - Miękinia: Czerna i Brzezinka Średzka, Środa Śląska: Rakoszyce, Michałów, Ciechów i Bukówek i z gminy Kostomłoty: Piersno oraz Osiek. Dla ostatnich dwóch wiosek był to konkursowy debiut!

Które sołectwo otrzyma 10 tysięcy złotych? O tym przekonamy się już 22 września.

(red/rfp) fot. ers

HISTORIA ZWYCIĘSTW:

I edycja 2015 rok

I miejsce – Bukówek

II miejsce – Wróblowice

III miejsce – Kwietno i Szczepanów

II edycja 2016 rok

I miejsce – Mieczków

II miejsce – Konary

III miejsce – Ciechów

Wyróżnienia: Damianowo, Słup i Malczyce

III edycja 2017 rok

I miejsce – Damianowo

II miejsce – Brzezinka Średzka

III miejsce – Rakoszyce

Super wyróżnienie: Chomiąża

Wyróżnienia: Wichrów i Kryniczno

Ostatnio zmieniany wtorek, 18 wrzesień 2018 11:46

Komentarze  

Permalink +1 mieszkaniec
W ubiegłym roku Brzezinka średzka zajeła drugie miejsce i otrzymala nagrode pieniezna tylko, że nikt nie wie co sie stało z tymi pieniedzmi bo na wsi zadnych zmian nie widac :/
2018-09-18 14:20 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +1 wioska
ja wiem - nasze :P
2018-09-18 12:27 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -1 halo
lepiej tego nie pisz na forum :P
2018-09-18 12:55 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież